تاریخ انتشارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
کد مطلب : ۴۳۱۰۷۷
مشاور حقوقی دولت رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیر این کشور اطلاع داد به‌دلیل اتهامات فساد مالی علیه وی، از انتصاب قضات و مقامات پلیس منع شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌دلیل اتهامات فساد مالی از انتصاب قضات و مقامات پلیس منع شد.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «آویچای مندلبلیت» مشاور حقوقی کابینه نتانیاهو به او خبر داد که دیگر قادر به انتصاب مقامات پلیس و قضات نخواهد بود.
مندلبلیت در این باره گفت بر این اساس، «نتانیاهو نباید در معرفی قضات و رؤسای پلیس و هر انتصابی که به رویه‌های حقوقی اسرائیل، دفتر دادستان کل یا تحقیقات پلیس مربوط می‌شود دخیل باشد».
نتانیاهو همچنین از ارائه لوایح قانونی که به سیستم قضایی یا تصمیم‌گیری درخصوص صنایع ارتباطی مرتبط با اجرای قانون منع شده است.
نتانیاهو چندی پیش مندلبلیت را به «دسیسه‌چینی برای سرنگون کردن کابینه با انگیزه سیاسی» متهم کرد.
در نوامبر (آبان) سال گذشته در جریان سه پرونده قضایی، اتهاماتی به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی وارد شد. پرداخت و دریافت رشوه، فریب‌کاری و سوءاستفاده از اعتماد عمومی، اتهاماتی بودند که به نتانیاهو در نوامبر سال گذشته وارد شدند، اما وی تمام این اتهامات را انکار کرده است و می‌گوید قربانی کمپینی با انگیزه‌های سیاسی است.
دور بعدی جلسات دادگاه رسیدگی به تخلفات نتانیاهو ۱۹ جولای (۲۹ تیر) برگزار خواهد شد و رویه‌ای طولانی مدت خواهد داشت.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما