تاریخ انتشارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
کد مطلب : ۴۳۱۰۷۱
در تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، هوش مصنوعی به پزشکان ارتوپدی برای یافتن موقعیت جراحی کمک می کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازشینهوا، آکادمی «Alibaba DAMO» به تازگی از آخرین نتایج تحقیقات جراحی تعویض مفصل ارتوپدی به کمک هوش مصنوعی خبر داد که در طی ۰.۳ ثانیه بدون انجام عمل دستی توسط پزشکان، رکوردی در تعیین موقعیت جراحی قرار داده است.
براساس تحقیقات علمی Alibaba، مستقر در هانگزو، در مقایسه با جراحی‌های ارتوپدی سابق، هوش مصنوعی توانسته دقت در جراحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
این آکادمی گفت: نتیجه تحقیق توسط بیست و سومین کنفرانس بین المللی محاسبات تصویر پزشکی و مداخلات به کمک رایانه پذیرفته شده است.
چی ینگ، رئیس گروه هوش مصنوعی پزشکی در آکادمی گفت: ادغام هوش مصنوعی و معالجه پزشکی یک روند مقاومت ناپذیر است، به خصوص در زمینه تصویربرداری که در آن هوش مصنوعی در تعدادی از جهت‌ها و زمینه‌های خاص بر انسان پیشی می‌گیرد و به پزشکان برای بهبود کارآیی تشخیص و درمان کمک می‌کند.
وی ادامه داد: این فناوری به زودی در بیمارستان‌ها به بهره برداری خواهد رسید.
در طول بیماری همه گیر کرونا، تصویربرداری با کمک هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های توسعه یافته توسط آکادمی «Alibaba DAMO» در بیش از ۶۲۰ موسسه پزشکی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما