تاریخ انتشارجمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
کد مطلب : ۴۳۱۰۰۹
پس از آنکه آمار فوتی‌های کرونا در کشور به رکورد بی‌سابقه 221 نفر رسید، دیروز تعداد جانباختگان ناشی از این بیماری به 142 نفر کاهش یافت.
۰
plusresetminus
19 استان در وضعیت قرمز و مازندران در وضعیت هشدار کرونایی /لزوم پرهیز از تردد و سفرهای غیرضروری

به گزارش بلاغ، سخنگوی وزارت بهداشت دیروز گفت: از 19 تا ۲۰ تیرماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری اظهار داشت: متاسفانه در طول این مدت، ۱۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۱۵ هزار و ۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند اما سه هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران آزمایشگاهی ما تاکنون یک میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۰۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 9 استان در وضعیت قرمز، 10 استان در شرایط هشدار
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: همانند روزهای گذشته استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز و استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری یادآور شد: توصیه اکید وزارت بهداشت در این شرایط، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری به ویژه سفر به استان‌های خراسان رضوی و مازندران است. همچنین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست‌ها می‌تواند خطر ابتلا به کرونا را به کمترین حد ممکن برساند.

گفتنی است، آمار جانباختگان بر اثر کرونا طی بازه زمانی 18 تا 19 تیر ماه با ثبت 221 فوتی متاسفانه بار دیگری رکورد جدیدی را ثبت کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما