عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امضای قرارداد همکاری اقتصادی با چین در راستای برنامه ششم توسعه و قانون بودجه کشور است، گفت: نگاه دولتمردان به غرب باعث شد تا ما با تاخیر 7 ساله به این نتیجه برسیم که باید با چین وارد امضای قرارداد شویم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازجبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به قراردادهای اقتصادی بین ایران و چین گفت: امضای این قرارداد اقتصادی با چین به ویژه در شرایط فعلی اقتصادی کشور گشایش‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این عرصه برای ما به همراه خواهد داشت.
وی با بیان این که دولت باید زودتر از این حرف‌ها به فکر امضای این گونه قراردادها می‌افتاد، افزود: متأسفانه غرب زدگی دولت و نگاهش به کشورهای اروپایی و آمریکا باعث شد تا از شرق و کشوری مانند چین در عرصه اقتصادی و تجاری غافل بماند.
عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: ۷ سال است که کشورهای غربی ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در عرصه تجاری نگه داشته‌اند و هیچ نتیجه‌ای ارتباطات ما با آنها برایمان به همراه نداشته است و عملا در این ۷ سال هیچ موفقیت و گشایشی از نظر اقتصادی برای ما حاصل نشده است.
کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره دولت فعلی و حتی دولت‌های قبلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ارتباط با کشورهای شرقی و از جمله چین تشویق و ترغیب کرده‌اند و دولت مردان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از خوش بینی به غرب بر حذر می‌داشتند.
وی افزود: متأسفانه مسؤولان اجرایی که یا در غرب درس خوانده بودند و یا به آمریکا و غرب عرقی داشتند، به حرف مقام معظم رهبری توجهی نکرده و امروز به این نتیجه رسیدند که غرب همه مسیرها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به روی ما بسته و حال متوجه شدند که باید به شرق هم توجه کرد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه و نیز در قانون بودجه بر مبادلات پولی بین کشورهای همسایه و دوست تأکید شده و جزو الزامات دولت معرفی شده است. این نوع قراردادهای اقتصادی به ویژه در واقع در راستای تحقق و اجرای قانون برنامه و همچنین قانون بودجه به شمار می‌رود.
کوچکی‌نژاد با بیان این که امضای قرارداد اقتصادی با چین موجب گشایش‌های اقتصادی برای ما می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت باید حتی زودتر این قراردادها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امضا می‌کرد و ما در قانون برنامه ۵ سال پیش این نکته را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آورده‌ایم که دولت در مبادلات پولی خود به این سمت حرکت کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵