آیت‌الله دژکام در جلسه هیات امناء و هیات اجرایی آستان مقدس شاهچراغ(ع) گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب درخصوص تحقق مفهوم سومین حرم اهل بیت(ع) گام‌های موثری برداریم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازروابط عمومی نهاد نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز، امروز پیرو حکم مقام معظم رهبری جلسه هیات امناء و هیات اجرایی آستان مقدس احمدابن‌موسی(ع) در مدرسه علمیه رضویه شیراز برگزار شد.
در این جلسه ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری، تولیت و اداره امور حرم مطهر موقتا بر عهده آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گذاشته شد و از زحمات و تلاش‌های بی وقفه آیت الله سید علی اصغر دستغیب در طول سال‌های تصدی تولیت حرم مطهر شاهچراغ (ع) تقدیر و تشکر به عمل آمد.
امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق مفهوم سومین حرم اهل بیت(ع) گام‌های موثری برداریم

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: با کمال تاسف، کسالت آیت‌الله دستغیب موجب شد ایشان خدمت مقام معظم رهبری طی نامه‌ای درخواست واگذاری تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع) را مطرح کنند.
مقام معظم رهبری طی بررسی‌هایی که داشتند، تاکید و دستور فرمودند: کارها و امورات جاری حرم بر روی زمین نماند و به بنده حقیر امر فرمودند تا زمانی‌که تصمیم نهایی خود را در خصوص تولیت این آستان مقدس اعلام کنند، بنده حقیر امور تولیت را عهده‌دار شوم.
امروز بنده به همراه هیات امناء و هیات اجرایی این آستان مقدس خدمت ایشان رسیدیم تا ضمن کسب اجازه، در جریان راهبردها و جهت‌گیری‌های موفق ایشان در مدیریت این آستان مقدس قرار بگیریم تا ضمن بهره‌گیری از آن، بتوانیم امور حرم مطهر را آنگونه که شایسته است تمشیت کنیم.
امیدواریم بتوانیم در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب درخصوص تحقق مفهوم سومین حرم اهل بیت(ع) گام‌های موثری برداریم.
امر رهبر معظم انقلاب را در حکم حضرت ولی‌عصر(عج) می‌دانم
آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب نیز در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: امیدواریم آیت‌الله دژکام در خدمتگزاری و عمران و آبادی در آستان مقدس احمدابن‌موسی(ع) که یکی از بقاع متبرکه مربوط به اهل بیت (ع) است موفق و پیروز باشند.
خداوند متعال را سپاسگزاریم که این نعمت را بر ما ارزانی داشته تا در برهه‌ای که انقلاب اسلامی، پس از ۱۴ قرن انتظار برقرار شده است زندگی کنیم و در ادامه، با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.
بنده از نزدیک در مجلس اول خبرگان رهبری، شاهد انتخاب مقام معظم رهبری توسط اعضاء این مجلس برای تصدی رهبری این امت بودم و از نزدیک دیدم که چگونه خداوند، قلوب اعضای مجلس خبرگان رهبری را به سمت ایشان متمایل کرد و گذشت زمان نیز بارها نشان داده است این خلف صالح امام راحل تا چه میزان در رهبری این جامعه و انقلاب موفق بوده است.
در حدود شش سال و نیم پیش از این، رهبر معظم انقلاب به بنده امر فرمودند تولیت این آستان مقدس را بر عهده بگیرم و بنده امر ایشان را در حکم حضرت ولی‌عصر(عج) می‌دانم و از آن تبعیت کردم.
رهبر معظم انقلاب فرمودند این بارگاه نورانی، قبله امید و آرامش مومنان و دوست‌داران اهل بیت (ع) است که توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است.
بنده از همه کارکنان و خدام این آستان مقدس که کمر همت به خدمت این آستان مقدس بسته‌اند تقدیر و تشکر می‌کنم و از خداوند می‌خواهم هر کس که گامی در راستای تامین اهداف مقدسی که توسط رهبر معظم انقلاب تبیین گردیده، برمی‌دارد ماجور بدارد.
بنده از حدود دو سال قبل احساس کردم با توجه به کسالت قلبی و مشغله زیاد، بنا بر توصیه پزشکان لازم است از بار مسئولیت‌ها بکاهم و این انگیزه در من زیاد شد تا خدمت مقام معظم رهبری طی یک نامه عرض کنم که یک نیروی جوان تر و مورد اعتماد را به این سمت بگمارند البته بنده در این مسیر همچنان خدمتگزار خواهم بود و از هرگونه کمک دریغ نخواهم کرد.
حقیقتا تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب در واگذاری تولیت به آیت الله دژکام موجب خشنودی بنده و همه دوستانی که خدمتگزار این آستان مقدس هستند گردید و خدمت رهبر معظم انقلاب، بابت این انتصاب تقدیر و تشکر می‌کنم.
قطعا جمع بین نمایندگی ولی فقیه و تولیت این آستان مقدس، می تواند با همکاری نخبگان و عامه مردم به پیشرفت بیش از پیش امور کمک کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما