تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۴۳۰۸۵۹
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: تاکنون ۸ هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول توسط این بنیاد ساخته شده و ۵ هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازخانه ملت، سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان به ایده‌ها و برنامه‌های بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و احداث بانک قرض الحسنه اشاره کرد و گفت: بنیاد آمادگی ساخت هر چه بیشتر مسکن برای مستضعفان را با تمام ظرفیت دارد و می‌تواند نیاز به زمین، وام قرض الحسنه، سیمان و مصالح و... را تامین کند لذا در کنار مجلس و دولت برای تامین مسکن محرومین هستیم.
رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد: تاکنون ۸ هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول ساخته شده و ۵ هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.
وی به دیگر پیشنهادات و خواسته‌های بنیاد مستضعفان اشاره کرد و  گفت: اتمام پروژه‌های دولتی که ۹۰ درصد آن پیشرفت فیزیکی داشته است اما دولت نمی‌تواند بودجه ۱۰ درصد باقی مانده را تامین کند توسط بنیاد مستضعفان پیشنهاد شده است براین اساس بنیاد می‌تواند با بودجه خود ۱۰ درصد باقی مانده را تکمیل کند اما اینجا یک مشکل قانونی وجود دارد و آن اینکه دولت مجاز نیست در قبال کمک بنیاد، بخشی از اموال، شرکت‌ها و سهام خود را به بنیاد مستضعفان واگذار کند لذا اگر اصلاح قانونی صورت بگیرد بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولت به اتمام می‌رسد.
به گفته فتاح درصورت موافقت دولت با این پیشنهاد بنیاد مستضعفان، تشخیص و انتخاب پروژه‌ها با مجلس و دولت خواهد بود چراکه وزن مالی هر پروژه متفاوت است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما