تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۳۰۸۱۳
حاج محمد‌حسین مسئله‌گو دٌرّی قدیمی‌ترین خادم حرم نورانی امام رضا (ع) شب گذشته در سن ۹۷ سالگی درگذشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ حاج محمد‌حسین مسئله‌گو دٌرّی قدیمی‌ترین خادم حرم نورانی امام رضا (ع) شب گذشته در سن ۹۷ سالگی درگذشت.
این خادم آستان قدس رضوی متولد ۱۳۰۲ مشهد مقدس است که از سن ۱۹ سالگی به نیابت از پدرشان مرحوم ثقه‌الاسلام میرزا حسن مسئله‌گو دری به خدمت آستان امام رضا (ع) مشرف شدند.
خادمی ایشان سالیان طولانی ادامه داشت و بعد از پایان دفاع مقدس و بازگشت ایشان از جبهه از سال ۱۳۶۸ به صورت تشرفی ادامه یافت.

خدمات حاج محمدحسین مسئله‌گو دری به زوار امام رضا (ع) خلاصه نمی‌شد، وی از مؤسسان جامعه درمانگاه‌های خیریه مشهد و مؤسس چندین درمانگاه خیریه در مناطق محروم مشهد و شهرهای دیگر بود. در زمان مبارزات با رژیم ستم شاهی سرپل ارتباطی خیرین و متمکنین با مبارزین بودند و مسائل مالی مربوطه به زمان مبارزه را رتق و فتق می‌کردند.
حاج محمدحسین که نزد دوستان و آشنایان به خوش خلقی و شوخ طبعی و اخلاص و نمازهای شب و تلاش‌های روز برای رفع حاجات مؤمنان معروف بود، از متولیان و معتمدین مسجد ملاهاشم که اکنون در جوار حرم رضوی در ابتدای خیابان شیرازی قرار دارد، بود و در زمان قبل از انقلاب در قلب مدیریت تجمعات و سخنرانی‌های مردم انقلابی حضور داشت.

این خادم آستان منور امام رضا (ع) روز گذشته در سن ۹۷ سالگی و پس از ۷۸ سال خدمت در بارگاه رضوی دارفانی را وداع‌ گفت و پیکرش امروز در جوار امام رئوف زیر ایوان طلای صحن آزادی حرم رضوی آرام گرفت.

 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹