سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو ابراز امیدواری کرد که پروژه‌های مشترک ایران و روسیه در زمینه انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و تجارت با رفع بوروکراسی اداری زودتر به نتیجه برسد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازنشست کارگروه انرژی کمیسیون مشترک ایران و روسیه روز (چهارشنبه) ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاونان وزارت خانه های نفت و نیرو ایران و معاون وزارت انرژی روسیه برگزار شد. 
در این نشست کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اشاره به اراده و جدیت روسای جمهور دو کشور بر توسعه روابط اقتصادی اعلام کرد: روابط دو کشور ایران و روسیه پایدار و مبتنی بر واقعیتها است. روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، امنیتی، دفاعی و نظامی پیشرفت خوبی داشته است. اما روابط اقتصادی و فرهنگی همپای روابط سیاسی دو کشور رشد نکرده و توسعه این روابط پشتوانه‌ای برای روابط سیاسی دو کشور خواهد بود.
سفیر ایران خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری جدی دو طرف شاهد پویایی و گسترش روابط اقتصادی در هر دو سطح دولتی و خصوصی با توجه به ظرفیت‌های عظیم دو کشور باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: وزرای نیرو و انرژی به عنوان روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور تلاش های زیادی برای رفع موانع داشته‌اند. ما از این تلاش‌ها تشکر می‌کنیم و امیدواریم پروژه‌های مشترک دو کشور در زمینه انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و تجارت با رفع بوروکراسی اداری زودتر به نتیجه برسد.
در این نشست زمانی نیا معاون وزیر نفت کشورمان به عنوان رئیس ایرانی کارگروه و تیخانوف معاون وزیر انرژی روسیه به عنوان رئیس روس کارگروه انرژی با اشاره به توافقات انجام شده برای تسریع در اجرایی شدن پروژه‌های مربوط به همکاری‌های دو کشور در زمینه انرژی، همکاری در اوپک پلاس ، نیروگاه‌های در دست احداث و نیز مشارکت روسیه در پروژه های مربوط به حمل و نقل، خواستار تداوم رایزنی های تخصصی و کارشناسی برای این پروژه ها و همچنین تعریف پروژه‌های آتی همکاری شدند. 
 این ویدئو کنفرانس که در دو بخش صبح و بعداظهر برگزارشد کارشناسان حوزه‌های مختلف انرژی از دو کشور روند همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش فارس، «آناتولی تیخانوف» معاون وزیر انرژی و دبیر روس کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه روز جمعه ۱۳ تیر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار روند همکاری‌های دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این ملاقات نحوه برگزاری شانزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور در سپتامبر سال جاری مورد گفت‌وگو قرار گرفت و قرار شد این اجلاس در موعد مقرر به صورت حضوری و یا مجازی برگزار شود. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹