تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۴۳۰۷۶۵
حماقت ریاست جمهوری با حماقت فرمانداران جمهوریخواه در ایالت هایی چون فلوریدا (که موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن طی دو هفته گذشته 227 درصد رشد داشته) تگزاس (با 184 درصد افزایش) و آریزونا (با 145 درصد افزایش) همخوانی دارد. آنها در اعلام تعطیلی ها کند عمل کردند و سپس این ممنوعیت ها را پیش از موعد و به سرعت کنار گذاشتند .
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ روز سه شنبه مکس بوت ستون نویس محافظه کار در مطلبی که در واشنگتن پست منتشر شد، پرزیدنت دونالد ترامپ را به خاطر تبدیل کردن آمریکا به «ایالات متحده حماقت سالاری» در بحبوحه یک همه گیری مرگبار جهانی مورد حمله قرار داد.
بوت با اشاره به فیلم مایک جاج که در آن آینده ای را به تصویر می کشد که همه در آمریکا احمق شده اند، می نویسد: «تنها تفاوت این «حماقت سالاری» با حماقت سالاری که در این فیلم به آن اشاره شده، زمانبندی آن است. چرا که فقط 15 سال طول کشیده تا آمریکا به یک حماقت سالاری تبدیل شود نه 500 سال. باورتان نمی شود؟ به واکنش ما نسبت به همه گیری ویروس کرونا نگاه کنید.»
بوت می نویسد: «در سایر دمکراسی های ثروتمند موارد ابتلا به ویروس کرونا رو به کاهش دارد. در ایالات متحده این موارد طی 14 روز گذشته 80 درصد افزایش داشته اند. روز دوشنبه آمریکا بیش از 40 هزار مورد ابتلای جدید را گزارش کرد، در حالی که این رقم در اتحادیه اروپا که جمعیت آن هم بیشتر است، کمتر از 6 هزار مورد جدید بوده است. تعداد تلفات تایید شده ویروس کرونا در ایالات متحده در حال نزدیک شدن به رقم 130 هزار نفر است که بیش از دو برابر هر کشور دیگری است.»
بوت فهرستی از اشتباه های رهبری ترامپ را ردیف کرده است، از گفتن این حرف به آمریکاییان که به خود ماده سفیدکننده تزریق کنند تا برگزاری یک گردهمایی انتخاباتی در تولسا بدون رعایت هیچ گونه فاصله گذاری اجتماعی.
بوت می نویسد: «حماقت ریاست جمهوری با حماقت فرمانداران جمهوریخواه در ایالت هایی چون فلوریدا (که موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن طی دو هفته گذشته 227 درصد رشد داشته) تگزاس (با 184 درصد افزایش) و آریزونا (با 145 درصد افزایش) همخوانی دارد. آنها در اعلام تعطیلی ها کند عمل کردند و سپس این ممنوعیت ها را پیش از موعد و به سرعت کنار گذاشتند. بعلاوه آنها از اعلام الزامی بودن استفاده از ماسک در سطح ایالت های خود امتناع کردند- و در مورد تگزاس و آریزونا سعی کردند مانع  ادارات در وضع مقررات برای خود شوند – با اینکه مطالعات نشان می دهند که استفاده از ماسک می تواند انتقال ویروس را تا 85 درصد کاهش دهد.»
به نوشته بوت این حماقت تسری پیدا کرده است. او می نویسد: «یکی از قانونگزاران اوهایو گفته است که من نمی خواهم مردم صورتشان را بپوشانند چون "ما به هیئت و شباهت با خدا آفریده شده ایم." یک زن از پالم بیچ فلوریدا شکوه کرده که ماسک ها "سیستم تنفسی شگفت آور خدا را  از کار می اندازند»، در حالی که یکی از ساکنان پالم بیچ طرفداران استفاده از ماسک را به خاطر «عمل به قانونی اهریمنی» محکوم کرده است. زن دیگری از کارولینای جنوبی با به آتش کشیدن یک ماسک از این شکایت کرده که ماسک ها نشانه ای از دست درازی دولتی است که "می خواهد قیم مردم باشد." صبر کنید تا این عشاق سینه چاک آزادی  کشف کنند که قوانین مربوط به حداکثر سرعت مجاز، بستن کمربند ایمنی و رانندگی در حین مستی، «حق» آنها را برای  ضایع کردن جانشان و ویراژ در بزرگراه ها با سرعت 120 کیلومتر در ساعت بدون بستن کمربند محدود می کند.»
بوت در انتها نتیجه گیری می کند: «ما می توانیم و باید از رهبرانمان پاسخ بخواهیم، ولی در نهایت نباید هیچ کسی را جز خودمان سرزنش کنیم. هیچ کس عده زیادی از آمریکاییان را مجبور نکرده که این چنین بی پروا و نامحتاط عمل کنند؛ ابتدا برای باور کردن و امید بستن به رئیس جمهوری که استحقاق چنین جایگاهی را ندارد و اکنون به خاطر نادیده گرفتن یافته های علمی که به اطلاع همه رسانده شده است. ما در یک حماقت سالاری زندگی می کنیم – و اکنون می میریم- که به دست خودمان آن را آفریده ایم.»
نویسنده: متیو چپمن (Matthew Chapman) از نویسندگان سایت
منبع: https://b2n.ir/706253

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين