تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۴۳۰۶۹۴
استاندار استان «المحویت» در شمال یمن با اشاره به دخالت‌های ابوظبی در امور یمن گفت که از ولی‌عهد این کشور می‌خواهیم که دست از سر بندرها و منابع نفتی و گازی ما بردارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«صالح سمیع» استاندار استان «المحویت» در شمال یمن، در توئیتی به دخالت‌های ابوظبی در این کشور واکنش نشان داد.
به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»، استاندار المحویت در این خصوص نوشت: «ائتلاف سعودی، از شما نمی‌خواهیم که ارتش و [نیروهای] امنیتی ما را مسلح کنید؛ فقط از [محمد] بن زاید می‌خواهیم که دست از سر بندرهای ما بردارد و مانع صادرت نفت و گاز از آنها نشود».
با آنکه امارات طبق عادت همیشگی خود اظهاراتی از این دست را رد می‌کند؛‌ اما با این حال، گزارش منابع محلی حاکی از آن است که نیروهای وابسته به امارات در یمن چند بندر مهم این کشور را تحت کنترل خود دارند. در عین حال، این کشور از خارج کردن نیروهای خود از تأسیسات گازی «بلحاف» در استان «شبوه» در شرق یمن که گفته می‌شود این طرح بزرگترین پروژه اقتصادی یمن است، سر باز می‌زند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما