تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۳۰۶۶۰
دو تن از اعضای ارشد جنبش‌های فتح و حماس با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کردند، تصمیم برای پایان دادن به اختلافات فلسطینی جدی است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«احمد حلس» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در یک دیدار مشترک در تلویزیون رسمی فلسطین اعلام کردند، اختلافات فلسطینی باید از بین برود.
بر اساس این گزارش، آنها گفتند: اختلافات، میراثی سنگین برای ملت فلسطین است و برای پایان دادن به آن کار خواهد شد حال هر بهایی داشته باشد.
بدران ضمن اعلام اینکه حماس گام‌های آشتی به سوی فتح را خواهد برداشت، افزود: برای ایجاد تحرکاتی مشترک در مقابله با اشغالگر کار خواهیم کرد، می‌دانیم که ملت فلسطین شک‌های بسیاری درباره تحقق آشتی دارد و کنفرانس مشترک فتح و حماس نیاز به گام‌های دیگری نیز دارد. تماس‌ها و دیدارهای روزانه‌ بسیاری قبل از کنفرانس خبری مشترک انجام شده است.
وی تأکید کرد، این اقدام نتیجه درک سران فتح و حماس درباره خطرناک بودن این مرحله است و باید گام‌های حقیقی و جدی در این زمینه برداشته شود.
بدران در ادامه گفت، این بار سعی بر برداشتن گام‌های عملی و ایجاد اعتمادسازی با مردم چه در کرانه باختری و چه در نوار غزه است.
حلس هم اعلام کرد: با مسأله‌ای مورد توافق (گفت‌وگو) با حماس را آغاز کرده‌ایم و مسأله مذکور آن است که چگونه با طرح «دونالد ترامپ» (معامله قرن) و «الحاق» مقابله کنیم؛ چشم‌انداز ما رسیدن به وحدت کامل فلسطینی است.
«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی فتح هفته گذشته در کنفرانسی مشترک از آغاز کار ملی برای مقابله با طرح اشغال کرانه باختری خبر داد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹