تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : ۴۳۰۵۱۴
سفیر جدید رژیم صهیونیستی در سازمان ملل و آمریکا به چالشهای فراروی تل آویو از جمله ایران و یهود ستیزی اشاره کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسفیر جدید رژیم  صهیونیستی در سازمان ملل  متحد که بعدها قرار است سفیر این رژیم در آمریکا هم باشد، به ایام  دشوار و مواجهه با چالش‌های پیش‌رو از جمله «ایران» اشاره کرد.
به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» کابینه اسرائیل روز یکشنبه حکم ماموریت «گیلعاد اردان» سفیر اسرائیل در سازمان ملل و در آینده در آمریکا را تصویب کرد. وی جانشین «دنی دانون» سفیر اسرائیل در سازمان ملل و «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا می‌شود.
گیلعاد اردان بعد از نشست کابینه  در سخنانی  در همین رابطه  با مشکل توصیف کردن ایام برای اسرائیل و آمریکا  گفت: «این یک ماموریت اصلی است. در سال‌های آینده انتظار چالش‌های بسیاری را داریم‌، ایران و یهود ضدستیزی قدیمی و جدید.»
گیلعاد اردان وزیر امور راهبردی و امنیت رژیم  اشغالگر قدس بود و پیشتر نیز موافقت خود را با پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل برای قبول این سمتها اعلام کرده  بود. اردان بسان دیگر صهیونیستها مواضع به شدت تندی در قبال ایران دارد به طوریکه چندی قبل گفته بود ایران باید به طور کامل از جهان محو شود. (جزئیات بیشتر)
این تغییر و تحولات در حالی  صورت می‌گیرد که بسیاری از کشورها و سازمان‌های جهانی از جمله سازمان ملل متحد مخالف طرح جدید تل آویو در زمینه  اشغال بخشی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی هستند به طوری که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل چندی قبل درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی در فلسطین هشدار داد. 
گوترش تأکید کرد که شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی غیر قانونی است و اشغال برخی از مناطق در کرانه باختری، منجر به نابودی راهکار دو دولتی خواهد شد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما