تاریخ انتشارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
کد مطلب : ۴۳۰۳۲۲
مجلس نمایندگان آمریکا یک بودجه کلان 100 میلیارد دلاری را به توسعه دسترسی به اینترنت در نواحی روستایی آمریکا اختصاص داده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازانگجت، مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد نه تنها امکان استفاده از اینترنت را در مناطق روستایی آمریکا به وجود آورد، بلکه هزینه استفاده از اینترنت را تا حد امکان کاهش دهد تا عموم مردم به این خدمات دسترسی داشته باشند.
اختصاص این بودجه در قالب قانونی موسوم به Moving Forward Act صورت می گیرد که بر مبنای آن بودجه ای ۱.۵ تریلیون دلاری برای ارتقای زیرساخت های فناورانه در آمریکا تخصیص می یابد که از این رقم ۱۰۰ میلیارد دلار مربوط به توسعه اینترنت در مناطق روستایی است.

 
بخش های دیگری از این بودجه مربوط به توسعه حمل و نقل، افزایش استفاده از انرژی های پاک و غیره است. به عنوان مثال ۵۰۰ میلیارد دلار بودجه به بازسازی بزرگراه ها، پل ها و خطوط راه آهن و ۷۰ میلیارد دلار بودجه به افزایش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تخصیص داده می شود.
بر اساس این قانون تخصیص بودجه دسترسی به اینترنت به خصوص مربوط به نقاطی خواهد بود که تا به حال در این زمینه وضعیت بسیار نامناسبی داشته اند و در قالب آن طرح هایی برای کمک به آموزش آنلاین دانش آموزان نواحی روستایی با استفاده از وای فای نیز پیش بینی شده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما