تاریخ انتشارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۴۳۰۲۷۲
دنیای بازی‌های ویدئویی گاهی هدفش فقط و فقط سرگرمی‌ نیست، بلکه سرگرمی ابزاری می‌شود برای رسیدن به هدفی جدی‌تری مثل سلامت و درمان. با این رویکرد، کاربران بازی‌های جدی آموزشی هم می‌توانند با دنیای جذاب بازی سرگرم شوند و هم یاد بگیرند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازاداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، قرار است رویدادی در حوزه سالمندان با عنوان «چالش توسعه فناوری محصولات و خدمات شناختی سالمندان» از سوی ستاد توسعه‌ علوم و فناوری های شناختی در چند محور شاخص برگزار شود که بازی‌های دیجیتال یکی از محورهای این چالش است.
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز یکی از حامیان برگزاری این رویداد است که تصمیم دارد با معرفی بازی‌های ارسال شده به جشنواره بازی جدی سال 1398، زمینه ساختار حمایتی بیشتر از این بازی‌سازان را فراهم کند.
به گفته حامد نصیری معاون پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بنیاد ضمن حمایت از این رویداد چون حلقه رابطی شبکه بازی‌سازانی را که در حوزه توانبخشی سالمندان بازی جدی ساختند، به این رویداد متصل می‌کند.
همچنین قرار است بخشی از داوری‌ها مربوط به چالش بازی‌های دیجیتال در حوزه بازی‌های جدی به کمک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای انجام شود.
اگر  شما هم بازی جدی‌ای با رویکرد توانبخشی سالمندان ساخته‌اید و دوست دارید با حضور در چالش «سرمایه شناختی و طراحی بازی» آن را به عرصه داوری بگذارید، تا 20 مرداد فرصت دارید تا پروپوزال خود را از طریق اینجا ارسال کنید.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما