تاریخ انتشارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۴۳۰۲۱۳
بانوی شطرنج باز ایران با قبول شکست در مقابل شطرنج بازی از اوکراین از صعود به فینال مسابقات شطرنج آنلاین بازماند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر رقابت‌های ورزشی رشته شطرنج از جمله ورزش هایی بود که در اوایل کار با وجود لغو شدن بازی ها به صورت آنلاین رقابت های خود را برگزار کرد.
سارا سادات خادم الشریعه بانوی شطرنج باز ایران که مدتی است در مسابقات رسمی حضور نداشته در رقابت‌های شطرنج آنلاین سرعتی بانوان شرکت کرد. 
شب گذشته (جمعه) دور سوم این مسابقات در مرحله دوم پیگیری شد و بانوی شطرنج باز ایران مقابل حریف اوکراینی قرار گرفت.
آنا اوشنینا حریف اوکراینی  خادم الشریعه موفق شده بود در مرحله اول این مسابقات قهرمان شود. همچنین او در مرحله دوم، نفر اول شطرنج جهان‌ یعنی هو یفان را شکست داد و حریف بانوی شطرنج ایران شد.
 بازی خادم الشریعه و حریف اوکراینی  بسیار نزدیک دنبال شد و دو شطرنج باز به تساوی شش بر شش رضایت دادند. خادم الشریعه باید برای فینالیست شدن در بازی های تکمیلی به پیروزی می رسید. بعد از تساوی مجدد در دیدارهای تکمیلی خادم الشریعه در بازی سرنوشت شکست خورد و از صعود به فینال این رقابت ها باز ماند. 
این حریف قدرتمند اوکراینی در سال 2012 موفق شده بود قهرمان بانوان جهان شود.
بانوی شطرنج باز ایران باید روز یک شنبه (15 تیرماه) در دیدار رده بندی به مصاف کانرینا لاگنو برود. همچنین مرحله سوم این رقابت ها از چهارشنبه (18 تیرماه) پیگیری می شود.
این مسابقات آنلاین در چهار مرحله پیگیری خواهد شد که در هر مرحله ۱۶ بازیکن به صورت حذفی بازی خواهند کرد. جایزه نفر قهرمان ۳۰۰۰ دلار خواهد بود. 
لازم به ذکر است این مسابقات تا ۳۰ تیر ادامه خواهد داشت.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸