تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کد مطلب : ۴۳۰۰۸۶
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی از افزایش 23 درصدی تولید محصولات زراعی در کشور خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازجواد وفابخش امروز در بازدید از طرح‌های تحقیقاتی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور  با بیان اینکه تولید محصولات زراعی در کشور 23 درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: با وجود مشکلات در تامین نهاده‌ها تولید محصولات زراعی در پنج سال از 68 به 84 میلیون تن افزایش یافته است.
وی افزود: انتقال یافته‌های تحقیقاتی و به روز کردن تکنولوژی بخش زراعت از برنامه‌های آتی برای افزایش بهره‌وری و پایداری تولید محصولات زراعی در کشور است.
وی اضافه کرد: اجرای طرح‌های بهره‌وری سیستم‌های گندم بنیان و ارتقای امنیت غذایی کشور در 13 استان کشور از موفقیت‌های بخش زراعت در افزایش تولید محصولات زراعی است.
معاون زراعت وزیر جهادکشاورزی افزود: موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با معرفی ارقام جدید و انتقال یافته‌ها تحقیقاتی پشتوانه تولید در اراضی دیم کشور است.
رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور نیز در این بازدید گفت: امسال 200 طرح تحقیقاتی در بخش‌های غلات، حبوبات، دانه‌های روغنی، علوفه و مدیریت منابع در 16 استان کشور اجرا می‌شود.
صابر گلکاری افزود: تاکنون 74 رقم جدید توسط محققان این موسسه معرفی شده و این ارقام در 75 درصد دیمزارهای کشور کاشته می‌شود.
وی گفت: ارقام این موسسه تولید را در دیمزارها بسته به موقعیت و شرایط آب و هوایی 20 تا 40 درصد افزایش داده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما