تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
کد مطلب : ۴۳۰۰۸۲
مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از به دست آمدن شواهد و اطلاعات جدیدی از معماری بنا برج سنگی مجموعه میراث جهانی پاسارگاد خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازروابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ، افشین ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: در راستای خواناسازی پلان معماری صفه برج سنگی و برطرف کردن آشفتگی‌های موجود، عملیات ساماندهی این بخش از مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مشتمل بر مستندسازی، قطعه‌یابی و وصالی در حال انجام است.
او ادامه داد : عملیات وصالی بلوک‌ها و قطعات سنگی به دو صورت خشکه چین و یا به روش پین‌گذاری و استفاده از رزین انجام می‌شود.
 ابراهیمی افزود: عملیات ساماندهی ، در جبهه شمال غربی بنا متمرکز شده است که نمای اصلی اثر را شامل می‌شود و منظر بهتری را نشان می‌دهد.
 مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد اضافه کرد: در جریان عملیات ساماندهی که از خرداد ماه سال گذشته آغاز شده، شواهد و اطلاعات جدیدی از معماری بنا به دست آمده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما