گلدمن ساچز پیش‌بینی کرد که تقاضا برای نفت در سال 2022 به شرایط قبل از شیوع کرونا برمی‌گردد که در این میان تقاضا برای بنزین با سرعت بیشتر و تقاضا برای سوخت جت با سرعت بسیار کمتری اتفاق خواهد افتاد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازرویترز، گلدمن ساچز، امروز اعلام کرده که تقاضا برای نفت خام در سال 2022 به رقم قبل از شیوع ویروس کرونا برخواهد گشت.
این مؤسسه آمریکایی تاکید کرده است که افزایش رفت و آمدها، حمل و نقل‌ها، و در کنار آن تلاش دولت‌ها برای بهبود وضعیت اقتصادی در زمینه هزینه زیرساخت‌ها می‌تواند تقاضا برای طلای سیاه را در سال 2022 به شرایط قبل از شیوع کرونا برگرداند.
این مؤسسه گفته است که پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای نفت در سال جاری 8 درصد کاهش یابد که این رقم در سال 2021 به میزان 6 درصد تقویت می‌شود و در سال 2022 به سطح قبل از همه گیر شدن کرونا برخواهد گشت.
در گزارش گلدمن ساچز تاکید شده است که بهبود تقاضا برای نفت با برگشت شرکت‌های چینی و هندی تقویت شده اما کماکان تقاضا پایین است و نسبت به ژوئن  سال گذشته 12 درصد افت داشته است.
این مؤسسه آمریکایی گفته است که انتظار می‌رود تقاضا برای بنزین به سرعت بهبود یابد اما تقاضا برای سوخت جت با سرعت بسیار کندتری پیش خواهد رفت چرا که اعتماد عمومی برای استفاده از سفرهای هوایی همچنان پایین است و البته پیدا نشدن واکسن بیماری کووید 19 هم در به حداقل رسیدن سفرهای هوایی مؤثر بوده است.
نظرخواهی که توسط رویترز انجام شده نشان می‌دهد که قیمت نفت امسال در محدوده 40 دلار باقی می‌ماند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸