تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۴۳۰۰۱۹
مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان با بیان اینکه مردم تا جایی که می‌توانند از منزل خارج نشوند، گفت: بازده سنی مبتلایان به کرونا در البرز که نیاز به بستری دارد حدود 10 تا 20 سال کاهش پیدا کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدکتر کوروش سلیمی، مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در کرج، با بیان اینکه شرایط شیوع کرونا مناسب نیست، گفت: همه صاحبان مشاغل و ادارات دولتی و خصوصی، سازمان‌ها، بانک‌ها، واحد‌های خدمات‌رسان، کلینیک‌ها، مطب‌های بخش خصوصی، داروخانه‌ها، بازارچه‌ها، مراکز خرید از تجمع افراد ممانعت به عمل آورند و همه مشتریان خود را ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کنند.
مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان، افزود: استفاده از ماسک برای افراد شاغل در محیط های شلوغ و همچنین رعایت سایر دستورالعمل ها اجباری است واین امر توسط ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به طور جدی نظارت و پیگیری می شود.
سلیمی با اشاره به اینکه تسهیل مرخصی افراد مشکوک و مبتلا به کرونا نیز باید توسط مدیران مدنظر قرار بگیرد، گفت: نشانه های بیماری تغییر کرده است، البته همان سرفه، تنگی نفس و دردهای شدید عضلاتی کماکان وجود دارد ما مشکل عدم گوارش، اسهال، حالت تهوع و استفراغ به علائم بیماری اضافه شده است.
وی با بیان اینکه اگر شهروندی احساس می‌کند علائم بیماری را دارد به پزشک مراجعه کند تا نسبت به سلامت خود اطمینان پیدا کند، ادامه داد:  افرادی که با تاخیر به پزشکی مراجعه میکنند علائم بیشتری دارند.
مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان بیان کرد: بسیاری از موارد سر پایی در مان می‌شوند.
وی در رابطه با اینکه از 15 تیر زدن ماسک الزامی شده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی همواره خواستار زدن ماسک است، چرا که یک بیمار می‌تواند بدون ماسک حدود 400 نفر دیگر را مریض کنند.
سلیمی با بیان اینکه مردم تا جایی که می‌توانند از منزل خارج نشوند، اضافه کرد: بازده سنی مبتلایان به کرونا در البرز که نیاز به بستری دارد حدود 10 تا 20 سال کاهش پیدا کرده است.
وی در پایان اضافه کرد: تخت‌های بیمارستان استان البرز که برای کرونا در نظر گرفته شده است نسبت به یک ماه گذشته دو و نیم برابر شده است. این روند رو به افزایش است به شکی که طی شب گذشته 20 تخت بیمارستای برای بیماران کرونایی اضافه شد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹