تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
کد مطلب : ۴۲۹۹۷۷
دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: مصوبات این کارگروه برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا است تا بتوان در سال جهش تولید گام‌های بلندی را برای رفع مشکلات صنایع برداشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازروابط عمومی استانداری، میثم زالی دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی البرز افزود: وقتی مقام معظم رهبری تأکید می‌کنند که جلوی تعطیلی و اتلاف سرمایه گذاری‌های کشور گرفته شود، طبیعتا اتمام حجت برای همه دستگاه‌های اجرایی و شبکه بانکی است.
وی اضافه کرد: در سال جهش تولید به هیچ عنوان قرار نیست یک واحد تولیدی تعطیل شده یا تعطیل بماند.
این مسؤول با اشاره به مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در همه استان‌ها، گفت: طبق قانون مصوبات کارگروه تسهیل برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا است و اگر دستگاهی یا بانکی به مصوبات کارگروه‌های استانی تمکین نکند از مراجع قضایی در این زمینه کمک خواهیم گرفت.
زالی با اشاره به اختیارات استان و کارگروه استانی برای رفع موانع تولید، گفت: طبق ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید، ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی همتراز هستند و استاندار به عنوان رییس کارگروه استان طبیعتاً همه اختیارات لازم را برای راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به این اختیارات باید احیای ۵۰ واحدی که در برنامه سال جاری استان قرار دارد تا پایان سال انجام شود و در روند تولید و اشتغال واحدهای موجود هم اختلالی به وجود نیاید.
دبیر کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در ادامه ضمن بازدید از چند واحد تولیدی استان در میان کارگران بیکار شده شرکت کنتوری سازی حضور یافت و از نزدیک دغدغه‌ها و مسایل آنها را شنید و برای پیگیری و رفع آنها دستورهای لازم را صادر کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما