تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
کد مطلب : ۴۲۹۹۷۶
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت تقویت روحیه جهادی و مردمی‌سازی اقتصاد، گفت: هرکجا مردم در صحنه باشند به موفقیت خواهیم رسید.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمحمدباقر قالیباف در گردهمایی اعضای قرارگاه جهادی امام رضا (ع) و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و سلامت ضمن تاکید بر ضرورت توجه به فرهنگ جهادی در کشور، یادآور شد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، مهمترین هدفی که جوانان مدنظر داشتند، کار جهادی با دغدغه پیشرفت کشور بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این آهنگ با سرعت و به شکل منظمی هر روز در کشور گسترده‌تر شد؛ تا اینکه تهاجم حزب بعث و صدام جنایتکار شکل گرفت. اولویت‌های جوانان جهادی تغییر کرد و همه آنان با همان روحیه و نیت‌های خالصانه به سمت میدان های نبرد روانه شدند.
وی با بیان اینکه روحیه جهادی از دوران دفاع مقدس یک ذخیره عظیم برای کشور به شمار می‌آید، افزود: اما پس از دوران دفاع مقدس  این روحیه آنطور که باید و شاید در مسیر اصلی خود قرار نگرفت تا اینکه رویش‌های بعدی انقلاب اسلامی و جوانان تازه نفس از راه رسیدند و فرهنگ جهادی پس از چندین سال مجدداً در کشور احیا شد.
 قالیباف تاکید کرد: امروز به عنوان یک خدمتگزار که در مجلس شورای اسلامی توفیق خدمتگزاری دارم، تلاش داریم با همان روحیه جهادی به دنبال تحول در چارچوب وظایف تعریف شده مجلس باشیم و گام های مهمی در جهت حل مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی، برداریم.
رئیس قوه مقننه کشورمان چهار رویکرد شفاف سازی، هوشمندسازی، کارآمدسازی و مردمی سازی را شاخصه های تحول دانست و تصریح کرد: این موارد باید در کنار هم و بدون تقدم و تأخر صورت گیرد.
وی خطاب به نیروهای جهادی و مردمی که دل در گرو ایران اسلامی دارند، تاکید کرد: اگر ما موضوعات را مردمی نکنیم و مردم پای کار نباشند به موفقیت نخواهیم رسید. در همین موضوع کنترل ویروس کرونا، شاهد بودیم که با حضور مردم در صحنه چگونه این مسئله کنترل شد، اگر مردم در صحنه باشند مانند دفاع مقدس به موفقیت، پیروزی، عزت و افتخار دست خواهیم یافت.
قالیباف یادآور شد: امروز اگر می خواهیم در حوزه اقتصادی مشکلات مردم حل شود، باید مردم به ویژه جوانان و مخصوصاً جوانان جهادی را در عرصه وارد کنیم. این مسیر ما در مجلس شورای اسلامی خواهد بود و من دست نیاز به سمت جوانان جهادی دراز خواهم کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر یک کار جهادی سازمان یافته و سیستماتیک با تلاش مجاهدانه و با استفاده از همه ظرفیت ها برای حل مشکلات مردم صورت گیرد، قطعاً به موفقیت دست خواهیم یافت.
وی ادامه داد: مطمئن باشید این حرکت در مجلس با همراهی همه نمایندگان و کمک بخش های دولتی و خصوصی و همچنین حضور تشکل‌های مردمی انجام خواهد شد و کشور در مسیر کار، تلاش و فعالیت قرار خواهد گرفت.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما