تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
کد مطلب : ۴۲۹۹۶۵
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: از ۲۱۰ آموزشگاه در حوزه استثنائی در سطح کشور که مورد نیاز است ۵ آموزشگاه آن در استان کرمان است که با هماهنگی‌های اداره کل آموزش و پرورش استان اعتبارات آنها را از سوی نوسازی و خیرین تامین خواهیم کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسیدجواد حسینی در حاشیه سفر به شهرستان فهرج با بیان اینکه استان کرمان در بحث آموزش و پرورش استثنایی از وضعیت کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، اظهار داشت:  تراکم کلاس‌های استان کرمان ۶ است که تقریباً به تراکم استاندارد نزدیک است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با اشاره به اینکه با شیوع کرونا پایگاه آموزش مجازی برای دانش‌آموزان استثنایی استان کرمان راه‌اندازی شد، افزود: از ۲۱۰ آموزشگاه در حوزه استثنایی در سطح کشور که مورد نیاز است ۵ آموزشگاه آن در استان کرمان است که با هماهنگی‌های اداره کل آموزش و پرورش استان اعتبارات آنها را از سوی نوسازی و خیرین تامین خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: در جلسه‌ای که با حضور مدیران آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان برای بررسی مشکلات مدارس شرق استان برگزار شد نیازمندی‌های مدارس شرق استان را مطرح کردند.
حسینی اظهار کرد: در سفر به فهرج مدرسه استثنایی ۸ کلاسه بنت‌الهدی افتتاح و مقرر شد محوطه‌سازی این آموزشگاه تا اول مهر به اتمام برسد و یک سالن ورزشی ۲۰۰ متری در این آموزشگاه و ۲ سالن ورزشی ۲۰۰ متری در شهرستان‌های ریگان و نرماشیر تعهد شده که انجام شود.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور افزود: همچنین در این جلسه تعهد شد در شهرستان‌های فهرج، ریگان، نرماشیر و بم یک مرکز اختلال یادگیری در نظر گرفته شود و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان هم امکانات حمایتی توانبخشی علاوه بر امکاناتی که اختصاص می‌دهیم در نظر بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: پنج درصد در طرح سنجش علاوه بر آن ۵ درصدی که مدیرکل آموزش و پرورش  می‌تواند رایگان دانش‌آموزان را سنجش کند به این منطقه اختصاص دادیم که کار سنجش دانش‌آموزان با تسهیل بهتری انجام شود و همچنین ۲۰ درصد برای سرویس ایاب ذهاب دانش‌آموزان علاوه بر سهمی که اختصاص داده می‌شده اختصاص دادیم که اضافه شود.
با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور یک آموزشگاه استثنایی در فهرج به بهره‌برداری رسید.
مجتبی شهمرادزاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان فهرج گفت: این آموزشگاه 8 کلاسه با زیربنای 700 متر مربع در زمینی به مساحت 2500 متر مربع احداث شده است. 
وی عنوان کرد: برای احداث این آموزشگاه 3 میلیارد تومان هزینه شده است  با بهره‌برداری از این آموزشگاه 42 نفر از دانش‌آموزان مدرسه استثنایی فهرج از فضای مناسب آموزشی بر خوردار شدند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما