تاریخ انتشاريکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۴۲۹۶۷۹
رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند ارتش این رژیم در حال آماده شدن برای مقابله با هرگونه اعتراضات و تظاهرات احتمالی فلسطینیان در واکنش به اجرای طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد ارتش این رژیم گردان‌هایی را برای اعزام به کرانه باختری یا نوار غزه جهت سرکوب تظاهرات در زمان اجرای طرح اشغال به تاریخ یکم جولای کنار گذاشته است.
بر این اساس، ارتش رژیم صهیونیستی که به اذعان فرماندهان خود، هنوز درباره جزئیات طرح کابینه تل‌آویو برای اشغال کرانه باختری در ابهام به سر می‌برد، برای استقرار نظامیان ذخیره خود در کرانه باختری و نوار غزه آماده می‌شود.
به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از این گزارش، ارتش چندین گردان را در حالت آماده‌باش قرار داده تا در صورت وقوع ناآرامی و اعتراضات به طرح اشغال کرانه باختری، آنها را سرکوب کنند.
این شبکه همچنین افزود که ارتش رژیم صهیونیستی هنوز این نیروهای اضافه را مستقر نکرده زیرا نگران است همین اقدام باعث تحریک شدن فلسطینیان و واکنش زودهنگام آنها به طرح اشغال شود، به همین دلیل آنها را فعلا به صورت ذخیره نگاه داشته است.
پیش از این گزارش نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی از اختلاف نظر مقام‌های امنیتی و نظامی تل‌آویو درباره پیامدهای طرح اشغال و واکنش گروه‌های فلسطینی به این اقدام خبر داد.
بر این اساس، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل هشدار داده که اشغال کرانه باختری می‌تواند منجر به عملیات فلسطینی‌ها با سلاح گرم و حتی انفجارهای انتحاری شود اما «یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی موساد معتقد است این نگرانی‌ها بیش از حل اغراق شده است.
رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، سی درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.
این در حالی است که پیشتر تعدادی از ژنرال‌ها و فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی با ارسالن نامه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا، از او درخواست کردند که به طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری چراغ سبز دهد. (جزئیات بیشتر)
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما