تاریخ انتشارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۲۶۵۷۷
چندین تن از سناتورهای دموکرات در نشست حزبی روز پنجشنبه‌شان در جریان دقایق سکوت برای احترام به یاد جورج فلوید، بر روی زمین زانو زدند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از پایگاه خبری هیل، سناتورها مایکل بنت از ایالت کولورادو، شرود براون از ایالت اوهایو، مارتین هینریچ از ایالت نیومکزیکو، تیم کین از ایالت ویرجینیا و کریس وان هولن از ایالت مریلند همگی در لحظه اعلام چند دقیقه سکوت به احترام جورج فلوید، زانو زدند.
این سکوت هشت دقیقه و 46 ثانیه طول کشید درست برابر با زمانی که فیلم گرفته شده توسط یک عابر پیاده نشان داد "درک شووین" بر گردن فلوید که می‌گفت نمی‌تواند نفس بکشد زانو زده بود. شووین در حال حاضر با اتهامات قتل درجه دو مواجه است.
به دنبال مراسم دعا و نیایش، سناتور دموکرات کوری بوکر، پیش از چند دقیقه سکوت یک مقدمه ایراد کرد و فلوید را به عنوان یک بومی اهل هیوستون و یکی از ورزشکاران دبیرستان معرفی کرد.
وی گفت: ما امروز در اینجا جمع شده‌ایم تا نه تنها به مرگ دلخراش او بلکه به زندگی او ادای احترام کنیم.
بوکر پس از دقایقی سکوت گفت: جورج فلوید، احمد آربری، بریونا تایلر. باشد که ما با حفاظت از جان افرادی که زنده هستند، به این قربانیان ادای احترام کنیم.
موجی از اعتراضات نسبت به مرگ فلوید، آربری، تایلر و دیگر اقلیت‌هایی که با پلیس برخورد داشتند، طی هفته گذشته در سراسر آمریکا به راه افتاده است.
بوکر به خبرنگاران گفت: این یک زمان بسیار دردناک است چرا که سناتورهای هم حزب من احساس غم، اندوه و خشم عمیقی می‌کنند. آنها همانند بسیاری از آمریکایی‌ها می‌خواهند کاری انجام دهند. همه ما می‌دانیم که ما در حال تلاش برای اصلاح قانون هستیم اما به عقیده من، مردم انتظار اقدامات بیشتری از جانب ما را دارند.  
وی افزود: برای همه ما این یک لحظه همبستگی و اتحاد و نوعی شریک شدن در یک غم مشترک است، به همین خاطر از دیدن همه همکارانم بسیار احساساتی شده‌ام.
از زمان شیوع ویروس کرونا، این نخستین بار است که اعضای حزب دموکرات سنا شخصا در یک جلسه حضور می‌یابند. در جریان این نشست و دقایق سکوت، سناتورها از ماسک صورت استفاده کرده و فاصله اجتماعی را نیز رعایت کرده بودند.      
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين