تاریخ انتشارجمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۴۲۶۴۱۶
اعلام شده که عدم وجود آثار تأثیرات انسانی در این بخش از زیست کره از موقعیت جغرافیایی منزوی اقیانوس منجمد جنوبی ناشی شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازبهداشت نیوز هیچ اثری از آلودگی هوا بر فراز اقیانوس منجمد جنوبی (اقیانوس جنوبگان) مشاهده نشده که نشان دهنده منحصر به فرد بودن این سرزمین‌های جغرافیایی است. این مطلب در تحقیقات گروه بین المللی دانشمندان اعلام شده که در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.

مطالعه دقیق از نمونه‌های آئروسل گرفته شده از هوا بر فراز اقیانوس منجمد جنوبی نشان می‌دهد که میزان آلودگی آن بسیار کم است. کارشناسان به این نتیجه رسیدند که منطقه اطراف قطب جنوب (جنوبگان) احتمالاً یکی از تمیزترین مناطق در کره زمین است.
اعلام شده که عدم وجود آثار تأثیرات انسانی در این بخش از زیست کره از موقعیت جغرافیایی منزوی اقیانوس منجمد جنوبی ناشی شده است.

توماس هیل، یکی از شرکت کنندگان در این مطالعات گفت: "به نظر می‌رسد قاره قطب جنوب (جنوبگان) از تاثیر میکروب‌ها و رسوبات طبیعی از قاره‌های دیگرمصون است. " هیل گفت: اقیانوس منجمد جنوبی یکی از معدود مکان‌هایی در این سیاره است که تأثیرات منفی انسان در آنجا به حداقل رسیده است.

پیش از این دانشمندانی در حال مطالعه قطب جنوب درباره زندگی در این قاره تعریف کرده اند. به گفته کری نلسون هماهنگ کننده اداری ایستگاه آمریکایی پالمر درقطب جنوب، ساکنان این قاره بسیار خوشحال هستند که هیچ ویروس کشنده‌ای در آنجا وجود ندارد.
در همین حال، خانم نلسون خاطرنشان کرد که گاهی به دلیل دور بودن از نزدیکان و دوستانی که در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند، احساس گناه و تقصیر می‌کند.
 
 
 
منبع: اسپوتنیک

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عقده‌گشایی به بهانه انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰