تاریخ انتشارجمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
کد مطلب : ۴۲۶۳۹۴
«امیره اُرُن» سفیر جدید رژیم صهیونیستی در قاهره منتظر صدور استوارنامه خود است تا فورا فعالیت خود را در مصر آغاز کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«امیره اُرُن» (Amira Oron) سفیر جدید رژیم صهیونیستی منتظر صدور استوارنامه خود برای عزیمت به مصر است.
روزنامه الاخبار گزارش داد، اُرُن منتظر است تا در جلسه روز یکشنبه کابینه رژیم صهیونیستی، استوارنامه‌اش صادر شود تا بتواند مأموریت خود را در سفارت این رژیم در قاهره آغاز کند.
این در حالی است که یک سال پیش قرار بود اُرُن عازم قاهره شود، ولی به خاطر  بحرانهای سیاسی رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه، این مسئله به تعویق افتاد.
اُرُن تابستان گذشته برای سفارت انتخاب شد و قاهره نیز در جریان این مسئله قرار گرفت؛ مصر نیز با این مسئله مخالفت نکرد.
اُرُن نخستین زنی است که پس از معاهده «کمپ دیوید» که باعث برقراری روابط دیپلماتیک بین تل‌آویو و قاهره شد، به عنوان سفیر انتخاب شده است.
وی به زبان عربی مسلط است؛ زیرا قبلا، به عنوان سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی برای رسانه‌های عربی فعالیت داشته است.
اُرُن کار در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی را از سال 1991 آغاز کرده و قبلا منصب‌هایی مانند کنسول و کاردار رژیم صهیونیستی در ترکیه، سخنگوی وزارت خارجه و مدیر بخش خاورمیانه در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی را بر عهده داشته است.
به گزارش این روزنامه، قرار است اُرُن استوارنامه خود را تا چند هفته دیگر، تحویل عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر کند.
یک منبع در وزارت خارجه مصر به الاخبار گفت که قاهره با پذیرش سفیر جدید رژیم صهیونیستی هیچ مخالفت ندارد تا بتواند فعالیت خود را به صورت روتین انجام دهد.
وی تأکید کرد، حضور یا عدم حضور این سفیر، هیچ تأثیری در سطح هماهنگی بین رژیم صهیونیستی و مصر نداشته است و تأثیری در روابط بین طرفین ندارد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عقده‌گشایی به بهانه انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰