دبیر اجرایی کمیته ملی پاراالمپیک گفت: اردوهای پاراالمپیکی به صورت غیر متمرکز برای ورزشکارانی که شانس کسب مدال طلا یا رکوردی نزدیک به طلا دارند، برگزار خواهد شد و حقوق ورزشکاران را خودمان پرداخت می‌کنیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازهادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پاراالمپیک، در رابطه با پرداخت حقوق به پاراالمپین‌های کشورمان به خبرنگار برنا گفت: ما با قدمت 8 پاراالمپیک حدود 260 پاراالمپین داریم که 120 نفر آن‌ها مدال طلا داشتند، بودجه ما جواب نخواهد داد تا بخواهیم به قهرمانان ادوار گذشته حقوقی پرداخت کنیم. اما حقوق مسافرین توکیو را براساس مصوبه قبلی در سال گذشته پرداخت کردیم. روز شنبه 9 خردادماه جلسه ستاد بازی‌های توکیو را داشتیم، مصوب شد ورزشکارانی که شانس طلا دارند، کار خود را به صورت اردوهای غیر متمرکز شروع کنند و به محض آغاز فعالیت‌ها ما حقوقشان را طبق دستورالعمل هیات اجرایی پرداخت می‌کنیم.
رضایی ادامه داد: باتوجه به اعلامیه ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، به ما این اجازه را دادند تا در شهرهای سفید اردوهای تیم ملی را برگزار کنیم. باتوجه به شرایط معلولین که ویژه‌تر است و خودشان آسیب‌پذیرتر هستند، ما به این مسئله ویژه‌تر نگاه می‌کنیم.
او عنوان کرد: اردوهای پاراالمپیکی به صورت غیر متمرکز برای ورزشکارانی که شانس کسب مدال طلا یا رکوردی نزدیک به طلا دارند، برگزار خواهد شد. به فدراسیون مربوطه اعلام کردیم تا 25 خرداد اسامی را به ما بدهند که در شهرهای سفید حتی اگر هزینه‌ای بیش از اندازه داشته باشد، اردوها را برای آن‌ها برگزار کنیم. حقوق ورزشکاران را خودمان پرداخت می‌کنیم اما هزینه‌های اردوها را باید فدراسیون‌ها بدهند، ما در قبال آن هزینه‌ها را به آن‌ها پرداخت خواهیم کرد.
دبیر اجرایی کمیته ملی پاراالمپیک در پایان گفت: ورزشکاری که در حال فعالیت است، شاید حقوقی که ما پرداخت می‌کنیم به اندازه امرارمعاش آن‌ها نباشد اما شاید بتواند حداقل‌ها را فراهم کند. یک ورزشکار دوران طلایی دارد و دنیای حرفه‌ای به اندازه 40 سال طول نمی‌کشد. درست است ورزشکاران جوایزی دریافت می‌کنند اما ما به آن بسنده نمی‌کنیم، وقتی یک ورزشکار در کشور ما به صورت حرفه‌ای تمرین می‌کند تا برای مسابقات آماده شود، حداقل‌هایی نیاز دارد که باید فراهم شود و این وظیفه ما است. این موضوع می‌تواند کمی بار روانی را کم‌تر کند تا حداقل دغدغه را داشته باشد، راحت‌تر تمرین کند و آسیب‌پذیر نباشد. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عقده‌گشایی به بهانه انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰