تاریخ انتشاردوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۴۲۴۶۸۰
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۷۲۸ دلار و ۶ سنت رسید.
۰
plusresetminus
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
 به گزارش بلاغ به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال انتشار خبر‌هایی از یک برنامه محرک اقتصادی احتمالی شاخص‌های بورس ژاپن شاهد رشد بوده است قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود، هرچند تنش‌های جدید بین آمریکا و چین بر سر هنگ کنگ مانع از افت بیشتر قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۷۲۸ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با ۰.۴۵ درصد افت به ۱۷۴۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر آی جی مارکتس در این باره گفت: «من فکر می‌کنم با توجه به افزایش اشتهای ریسک پذیری تمایل به سمت بازار‌های بورس و سایر دارایی‌های پرریسک افزایش یافته و این موجب کاهش جذابیت بازار طلا در کوتاه مدت شده است.»

او افزود: «با توجه به این وضعیت به نظر می‌رسد که در حالت کلی قیمت طلا نمی‌تواند از ۱۷۴۰ تا ۱۷۵۰ دلار بالاتر برود.»

قیمت طلا روز جمعه شاهد رشد ۰.۸ درصدی بود و به ۱۷۳۹ دلار و ۵۱ سنت رسید، اما در ساعات پایانی شاهد افت بود.

روزنامه نیکی ژاپن گزارش داده که این کشور در حال بررسی طرح محرک اقتصادی جدیدی به ارزش بیش از ۹۲۹ میلیارد دلار است که شامل برنامه‌های کمک مالی به شرکت‌های آسیب دیده از بحران کرونا خواهد بود. به دنبال انتشار این خبر شاخص نیکی ژاپن شاهد جهش ۱.۵ درصدی بود.

در هنگ کنگ روز یکشنبه هزاران نفر در اعتراض به برنامه پکن برای تصویب قانون امنیتی جدید در قبال این شهر دست به تظاهرات زدند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته تصویب این قانون جدید می‌تواند منجر به وضعیت تحریم‌های آمریکا شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين