تاریخ انتشاردوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
کد مطلب : ۴۲۰۲۵۷
با وجود درخواست چند باشگاه برای تعطیلی مسابقات، مسئولان سازمان لیگ فوتبال امروز برنامه جدید پیشنهادی خود را به ستاد مبارزه با کرونا ارائه خواهند داد.
۰
plusresetminus
پرونده فوتبال روی میز ستاد کرونا /مسابقات لیگ خردادماه از سر گرفته می‌شود؟!
به گزارش بلاغ، در شرایطی که بیشتر تیم‌ها در لیگ‌های اروپایی از آغاز تمرینات خود طی روزهای آتی خبر داده‌اند، احتمالا لیگ برتر ایران نیز از اواسط ماه آینده طبق تدابیر بهداشتی کار خود را مجددا آغاز می‌کند. روز گذشته برخی سایت‌های خبری مدعی شدند که به تیم‌ها آماده‌باش داده شده که احتمالا قادر خواهند بود در صورت فراهم آمدن بستر مناسب، از 16 اردیبهشت تمرینات خود را از سر بگیرند و بعد از سه هفته آماده‌‌سازی احتمالا در پایان ماه رمضان، طبق برنامه دیدارهای فوتبال استارت خواهد خورد.

این خبر از دو روز قبل بین باشگاه‌ها و خصوصا بازیکنان شنیده شده و آنها در انتظار دستور مدیران برای آغاز تمرینات خود و به پایان رساندن فصل هستند.

لیگ برتر ایران بعد از انجام هفته بیست و یکم خود با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا نیمه کاره باقی ماند و طی این مدت حرف و حدیث‌های زیادی درباره آینده آن درخصوص معرفی تیم قهرمان و صعود و سقوط‌کننده‌ها شکل گرفت. با این حال با توجه به دستورالعمل ریاست جمهوری برای از سرگیری مشاغل از ابتدای اردیبهشت، فوتبال نیز طبق تصمیم مدیران احتمالا از اواسط اردیبهشت کار تمرینی خود را استارت خواهد زد و بعد از آن با در نظر گرفتن شرایط لازم و تدابیر بهداشتی بعد از عید فطر ادامه مسابقات را دنبال خواهد کرد.

تصمیم گیری با ستاد کرونا است
با تمام این تفاسیر تکلیف نهایی لیگ برتر فوتبال، در جلسه امروز مسئولان سازمان لیگ با ستاد کرونا مشخص شود. در جلسه‌ای که صبح امروز سهیل مهدی با اعضای ستاد مبارزه با کرونا خواهد داشت، برنامه جدید شروع تمرینات و لیگ برتر ارائه خواهد شد تا این ستاد درباره آن تصمیم بگیرد. اگر برنامه ارائه شده مورد تایید قرار بگیرد، هفته آینده ستاد مبارزه با کرونا می‌تواند نظرش را درباره ادامه بازی‌ها اعلام کند و در این صورت احتمالا از اوایل خرداد ماه شاهد شروع بازی‌ها خواهیم بود.
مسئله مهم اما بی‌توجهی به درخواست برخی باشگاه‌ها برای تعطیلی لیگ است؛ البته که تاکنون اکثر کشورهای دنیا نیز نظرشان روی ادامه مسابقات است و فیفا نیز تاکید کرده هیچ لیگی به طور کامل تعطیل نشود و حالا فدراسیون ایران نیز تصمیم دارد طی روزهای آینده شرایط را برای برگزاری تمرینات با کاهش ابتلای افراد به کرونا مهیا کند. باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی در این خصوص رخ می‌دهد و در نهایت لیگ برتر چه زمانی دوباره از سر گرفته خواهد شد؟

پروتکل بهداشتی رعایت می‌شود
اگر قرار بر آغاز دوباره مسابقات باشد، قطعا رقابت‌های فوتبال با عایت پروتکل بهداشتی در نظر گرفته شده، برگزار می‌شود تا سلامتی بازیکنان و مربیان تهدید نشود. این موضوع نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط جهان نیز به همین شکل بوده است. همین چند روز قبل فدراسیون فوتبال کره جنوبی از آغاز رقابت‌های لیگ این کشور از 19 اردیبهشت ماه خبر داد. طبق اعلام روزنامه تایمز، از سرگیری رقابت‌ها با رعایت قوانین سختگیرانه در مبارزه با ویروس کرونا انجام می‌شود. بازیکنان فوتبال از صحبت کردن میان خود و تماشاگران محروم خواهند بود و مربیان ملزم به استفاده از ماسک پزشکی در طول بازی هستند.

سران فدراسیون فوتبال کره جنوبی اعلام کردند صحبت نکردن با هم‌تیمی ممکن نیست. اگر ما نتوانیم در این زمینه ارتباط برقرار کنیم، به هیچ وجه نمی‌توانیم بازی کنیم ولی این صحبت نباید طوری باشد که با فاصله نزدیک امکان بروز بیماری را ایجاد کند و بازیکنان از فاصله دور می‌توانند با هم صحبت کنند.

در لهستان نیز ماتئوس موراواکی نخست‌وزیر این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: مسابقات فوتبال قهرمانی لهستان‌، که به دلیل همه گیری کروناویروس در ۱۳ مارس به حالت تعلیق درآمده است‌، از ماه آینده از سر گرفته می‌شود. بازیکنان می‌توانند با باز شدن زمین‌های فوتبال‌،تمریناتشان را از از سر بگیرند تا خودشان را برای برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ آماده کنند. ابتدا تیم‌ها در گروه‌های شش نفره شرکت می‌کنند‌، سپس تمرین کامل آغاز می‌شود.

بدین ترتیب قرار است از ۲۹ اردیبهشت تا ۳۱ اردیبهشت‌، بازی‌های هفته ۲۷ لیگ لهستان برگزار شود‌، البته این بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شود و به صورت فشرده برگزار می‌شود تا خیلی زود فصل جاری به پایان برسد. در عین حال‌، تمام تیم‌ها و شرکت کنندگان در مسابقات به طور مرتب تحت آزمایش کروناویروس قرار می‌گیرند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما