خلیلیان: باید صبر کرد، شاید آلمان و اسپانیا شرایط خاص خود را داشته باشند

تیم‌ها اول اردیبهشت پا به توپ می‌شوند؟! فوتبال کماکان در قرنطینه

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
کد مطلب : ۴۱۸۱۲۵
در حالی که اخبار جسته و‌گریخته‌ای از بازگشایی تمرینات تیم‌ها از ابتدای اردیبهشت منتشر شده بود، رئیس‌ستاد مقابله با کرونا در ورزش می‌گوید چنین مجوزی صادر نشده است و فعلا تیم‌ها باید در قرنطینه تمرینات خود را پشت سر بگذارند.
۰
plusresetminus
تیم‌ها اول اردیبهشت پا به توپ می‌شوند؟! فوتبال کماکان در قرنطینه
به گزارش بلاغ، کارشناسان فوتبال و برخی از مدیران سازمان لیگ بر این باورند که می‌توان 9 هفته باقی مانده از لیگ برتر فوتبال ایران را در حدود یک ماه و نیم برگزار کرد و پرونده نیمه تمام مسابقات فصل جاری را بست و مختومه اعلام کرد اما در شرایط کنونی مشخص نیست مسابقات از چه زمانی آغاز خواهد شد.بعد از اعلام تعطیلی رویدادهای ورزشی تا اطلاع ثانوی توسط رئیس‌جمهور، ناامیدی مربیان و بازیکنان برای اتمام بلاتکلیفی خود افزایش یافت اما اظهارات برخی از مسئولان و کارشناسان در روزهای گذشته زمزمه‌هایی را برای شروع مجدد تمرینات به وجود آورد تا مجددا طرح‌های عجیب و غریبی برای پرونده فصل جاری فوتبال ارائه شود.

شروع پلکانی فوتبال
مهم‌ترین خواسته باشگاه‌ها در روزهای گذشته، در نظر گرفتن مدت زمانی برای برگزاری تمرینات آماده ‌سازی قبل از شروع مسابقات بود که مسئولان سازمان لیگ و ستاد مقابله با کرونا تاکید کردند برای این موضوع، سه هفته برای تیم‌ها در نظر گرفته شده است که در این فاصله تمرینات بدن‌سازی و آماده ‌سازی خود را انجام دهند.
برنامه‌ریزی ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای شروع فعالیت‌های ورزشی به طور ناخواسته این مهم را در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهد که ابتدا تمرینات خود را آغاز کنند و سپس وارد چرخه مسابقات شوند چرا که به گفته لشگری، رئیس‌کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی ورزشی و عضو ستاد مقابله با کرونا در ورزش، همان‌طور که فوتبال به صورت پلکانی تعطیل شد، به همین صورت هم آغاز خواهد شد و در ابتدا تیم‌ها از حیث سلامت بازیکنان و کادرفنی غربالگری می‌شوند و بعد از شروع تمرینات، اگر مشکلی به وجود نیامد، مسابقات بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

بذر امید در دل تیم‌ها
یکی از اظهارات لشگری درباره شروع تمرینات تیم‌ها بود که وی تاکید کرد این موضوع بررسی خواهد شد و چه بسا در برخی از شهرها که پیک کرونا سپری شده، بتوان تمرینات تیم‌ها را تحت تدابیری برگزار کرد.
طرح این موضوع در شرایطی که رئیس‌جمهور هم تاکید کرد در برخی از شهرها پیک ابتلا به کرونا سپری شده و این ویروس روند کاهشی را آغاز کرده، باعث امیدواری برخی از تیم‌ها شد تا شاید بتوانند زودتر تمرینات خود را برگزار و عقب افتادگی خود را از حیث تمرینات بدن‌سازی جبران کنند و در هنگام شروع مسابقات آماده شوند.

تمرینات از اردیبهشت شروع نمی‌شود!
بعد از گذشت چندین روز از این موضوع، خلیلیان، رئیس‌ستاد مقابله با کرونا در ورزش در اطلاع‌رسانی جدیدی شروع تمرینات از اردیبهشت را غیرممکن دانست چرا که به گفته وی، ستاد ملی کرونا در ورزش، مجوز شروع تمرینات تیم‌ها را از ابتدای اردیبهشت صادر نکرده است و قرار نیست چنین اتفاقی رخ بدهد.

با این وجود، او می‌گوید طرح برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر را بررسی می‌کنند و درباره شروع تمرینات برخی از تیم‌ها تصمیم گیری خواهند کرد اما وی نگفت که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد. خلیلیان با اشاره به اینکه ما به طور کامل هنوز پیک اول را رد نکردیم و این فقط آثار اولیه است، افزود:هیچ سرمربی و مدیر و بازیکنی نمیخواهد بازیکن را تحت خطر بگذارد و نباید هم بگذارد. شاید آلمان و اسپانیا شرایط خاص خود را داشته باشند اما ما باید تاب آوری کنیم.او درباره باشگاه‌هایی که تمرین خود را آغاز کرده یا می‌خواهند بکنند، گفت: در درجه اول ما بیانیه را با نظارت وزارت خانه آغاز کردیم اما اصلا ارشادی بیانیه نمی‌دهیم و حکم صادر می‌کنیم. اگر باشگاهی برخلاف دستورات، اقدام به تمرین و یا شروع فعالیت کند، با توبیخ و یا حتی لغو مجوز طبق کمیسیون ماده ۵ مواجه خواهد شد.

به طور علی الحساب، فعلا نباید چشم انتظار شروع لیگ برتر تا یک ماه آینده بود چرا که با در نظر گرفته شروع نشدن تمرینات تیم‌ها تا یکی، دو هفته آینده و فاصله سه هفته‌ای برای برگزاری تمرینات تیم‌ها تا شروع لیگ برتر، عملا رقابتها فعلا برگزار نمی‌شود.
مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران روز 9 اسفند ماه سال گذشته به دلیل گستردگی ویروس کرونا در هفته بیست و یکم متوقف شد.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵