تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۱۷۸۵۱
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: سامانه دانشگاه را به صورت صوتی و تصویری فعال کرده‌ایم تا دانشجویان بتوانند به راحتی از تزها‌ی خود دفاع کنند و از هفته آینده مجوز دفاع غیرحضوری هم به دانشجویان داده خواهد شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم وصنعت ایران در گفت‌وگو ، درباره برگزاری کلاس‌های حضوری این دانشگاه از اول اردبیهشت ماه براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: بازگشایی دانشگاه منوط به از بین رفتن ویروس کرونا و اعلام ستاد مقابله با کرونا است.
برگزاری ۹۳ درصد از کلاس‌ها به صورت مجازی و الکترونیک
وی افزود: در حال حاضر آموزش‌ مجازی و الکترونیک دانشگاه علم و صنعت فعال است و بالغ بر ۹۳  درصد از کلاس‌ها دایر است و حدود ۷-۶ درصد از دروس به صورت عملی - نظری هستند و برنامه‌‌ریزی می‌کنیم مواردی را که قابلیت ارائه دارند را ارائه و مابقی دروس را برای ترم تابستانی قرار دهیم. 
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران اضافه کرد: برای دانشجویانی که باید فارغ‌التحصیل شوند و یا با مشکلاتی مواجه هستند و نمی‌توانند در ترم تابستانی حضور یابند دروس‌ آنها را به ترم بعد موکول می‌کنیم و در حال حاضر بنا را بر ارائه دروس به صورت الکترونیکی قرار داده‌‌ایم و تداوم خواهد داشت.
ذاکری یادآور شد: تحقیقات دانشجویان از دو بخش نظری و عملی تشکیل شده و توصیه می‌کنیم دانشجویان دکتری برای تحصیلات تکمیلی که وارد مرحله تز آزمایشگاهی شده‌اند مراحل آزمایشی را به بعد از شیوع کرونا و رفع مشکل جامعه موکول کنند و اگر به هر دلیلی دانشجویان بخواهند درس‌ آنها زودتر به اتمام برسد به دانشکده ابلاغ کرده‌ایم که این دانشجویان با موافقت استاد راهنما و با رعایت پروتکل‌های خاص آزمایشگاهی، آزمایشات مورد نظر را انجام دهند. 

مجوز دفاع غیرحضوری به دانشجویان دانشگاه علم و صنعت از هفته آینده
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران ادامه داد: برای مابقی کارهایی که در قالب هدایت تحصیلی نیاز است استاد راهنمای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری همکاری  و هدایت کنند مسیری در سامانه LMS دانشگاه تعریف شده و به دانشجویان این اجازه را داده که بتوانند با همراهی اساتید تزها یشان را دنبال کنند.
وی افزود: سامانه دانشگاه را به صورت صوتی و تصویری فعال کرده‌ایم تا دانشجویان بتوانند به راحتی از تزها‌ی خود دفاع کنند و از هفته آینده مجوز دفاع غیرحضوری هم به دانشجویان داده خواهد شد. در دانشگاه علم و صنعت و دانشگا‌های دیگر زیرساخت‌های لازم LMS از قبل وجود داشته و در حال حاضر هم فعال هستند.
ذاکری گفت:  فضا را برای دانشجویان فراهم کردیم و تا زمانی که ستاد مدیریت کرونا مجوز حضور دانشجو به دانشگاه را ندهد کلاس‌ها به صورت غیرحضوری و الکترونیکی برگزار خواهد شد. 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چاه ویل "تجزیه" در انتظار آمریکا
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
خنیاگران آزادی در ظلمت پهلوی
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴