نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری با صدور اطلاعیه‌ای، آیت‌الله سیدجعفر کریمی را برگ درخشانی از کتاب قطور روحانیت شیعه دانست و ضایعه ارتحال این عالم ربانی را تسلیت گفت.
۰
plusresetminus
آیت‌الله توکل:  آیت‌الله سیدجعفر کریمی امین امامین انقلاب و چهره درخشان ایران اسلامی بود
به گزارش بلاغ، آیت‌الله توکل نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری بمناسبت ارتحال آیت‌الله سیدجعفر کریمی با صدور اطلاعیه‌ای، این ضایعه را تسلیت گفت. متن اطلاعیه آیت‌الله توکل بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم ربانی و فقیه صمدانی آیت‌الله سیدجعفر کریمی در شرائط کنونی داغ حوزه‌های علمیه و جمع مومنینی، که به خدمات شایان این فقیه عالیقدر آگاهی دارند، را دو چندان نموده است.

آیت‌الله سیدجعفر کریمی برگ درخشانی از کتاب قطور روحانیت شیعه در ساده‌زیستی و پرهیز از زخارف دنیایی و آراسته به اندیشه‌ها و افکار بلند اسلامی در خدمت به جامعه و تربیت انسان‌های عدالت‌جو و ظلم‌ستیز و خادم دین و دنیای جامعه بود.

این استاد برجسته حوزه، که از سال 1344 در نجف به نهضت امام خمینی(ره) پیوست، تا آخرین روز حیات طیبه بنیانگذار جمهوری اسلامی در خدمت آرمان‌های انقلاب اسلامی قرار داشت و با زعامت مقام معظم رهبری نیز با وثاقت و تحت اوامر ولی امر مسلمین به وظائف انقلابی خود عمل کرد.

مسئولیت‌های پرشمار از حضور در دو دوره خبرگان گرفته تا مسئولیت استفتائات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری را خالصانه تنها برای خدمت به مردم و پیشبرد امور جامعه پذیرا می‌شد و با بهترین روش نیز به وظائف خود عمل می‌کرد.

آیت‌الله سیدجعفر کریمی امین امامین انقلاب بود و توانست خدمات ماندگاری را از خود بجا گذارد.
ارتحال این عالم وحدت‌آفرین را به حضرت ولی‌عصر(عج‌الله)، نائب شایسته او، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، مردم خوب و متدین کشورمان بویژه مازندرانی‌های قدرشناس و ولایی صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض نموده، برای آن فقیه عالیقدر علو درجه و حشر با اولیای الهی و برای بیت شریف و بازماندگان داغدار صبر جمیل و اجر جزیل از خداوند علیم حکیم مسالت می‌دارم.

 4شعبان‌المعظم 1441 برابر با 10 فروردین‌ماه 1399
سیدرحیم توکل نماینده مردم شریف مازندران در خبرگان رهبری
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹