تاریخ انتشارچهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۴۱۶۸۳۰
معاون رییس کاروان ایران در بازی‌های المپیک گفت: تعویق بازی‌های توکیو اتفاق خوبی بود و ورزشکاران و مربیان به آرامش رسیدند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، پیمان فخری در گفت‌وگو ، درباره تعویق یک ساله بازی‌های المپیک توکیو بیان کرد: تعویق بازی‌های المپیک اتفاق خیلی خوبی بود. مربیان و ورزشکاران دغدغه زیادی داشتند اما الان به آرامش رسیده اند. برای حضور در رویدادی مثل المپیک باید برنامه سالیانه آماده کرد و تعطیلی یک ماهه تمرینات و اردوها باعث افت بدن ورزشکاران شده بود. همین الان مجبور بودیم دوباره بدنسازی سنگین انجام دهیم که این مساله ما را از برنامه خودمان عقب می انداخت. ما به کمیته بین المللی المپیک هم همین مساله را گوشزد کردیم که تمام برنامه تمرینی ورزشکاران به هم ریخته است.  
او ادامه داد: اکنون هم ابتدا باید صبر کنیم تا مشکل شیوع ویروس کرونا برطرف شود و سپس برنامه ریزی  برای انجام فاز دوم کسب سهمیه المپیک به فدراسیون ها و کمیته ملی المپیک کشورها ابلاغ می شود.
فخری در مورد اینکه کمیته بین المللی المپیک زمان زیادی صرف کرد تا تصمیم نهایی خود را اعلام کند، گفت: تردیدها برای تعویق بازی ها به دلیل مسائل حقوقی بود چون غرامتی بابت اسپانسرها باید پرداخت می شد و باید مشخص می شد که این غرامت را باید  IOC پرداخت کند یا کمیته برگزاری بازی ها. خوشبختانه بندهایی در قراردادها پیدا کردند که بخش بزرگی از مشکلات را حل کرد. با این حال به نظر می رسد ژاپن باید غرامت زیادی برای این تعویق پرداخت کند. 
او در مورد اینکه کمیته ملی المپیک فرصت بیشتری برای انجام کارهای مربوط به المپیک دارد، گفت: تمام کارها انجام شده بود. البته کار کمیته ملی المپیک  بیشتر می شود اما مطمئن باشید تلاش می کنیم برنامه ریزی و هماهنگی ها را انجام می دهیم تا تیم ها شرایط خوبی داشته باشند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما