تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۱۲۷۲۴
مشاور ارشد کاخ سفید با این ادعا که فلسطینیان با طرح صلح مدنظر دونالد ترامپ برای خاورمیانه "فرصت بزرگی" به دست می‌آورند، مدعی شد چنانچه آن‌ها این طرح را رد کنند در واقع فرصت دیگری را از بین برده‌اند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، جارد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید در مصاحبه با سی‌ان‌ان با ستایش از طرح رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، بدین ترتیب "مسیری به سمت یک کشور، یک قلمرو مداوم و شرایطی که آن‌ها بتوانند راهی برای استقلال خود داشته باشند" ایجاد می‌شود. او مدعی شد، معامله قرن یک طرح اقتصادی ۵۰ میلیارد دلاری فراهم می‌کند که می‌تواند در رفاه آن‌ها تاثیرگذار باشد.     
کوشنر گفت: این فرصتی بزرگ برای فلسطینیان است. آن‌ها در گذشته سابقه درخشانی در نابود کردن تمام فرصت‌هایی داشتند که در دسترس آن‌ها بوده است!
این مشاور ارشد کاخ سفید از رهبری فلسطینیان خواست تا با این توافق موافقت کند و "بهترین کاری که موجب می‌شود تا زندگی فلسطینیان بهتر شود، انجام دهند." او افزود: اگر آن‌ها چنین نکنند، فرصت دیگری را از بین می‌برند، مانند هر فرصت دیگری که آن‌ها از زمان وجودشان داشته‌اند و از بین برده‌اند.
سخنان کوشنر بعد از رونمایی دونالد ترامپ از طرح صلح ادعایی "معامله قرن" مطرح شد. رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه راهکار دو کشوری را اعلام کرد. این طرح جنجالی، کل قدس را به کنترل رژیم صهیونیستی درمی‌آورد و شهرک‌های اسرائیلی در امتداد کرانه باختری را حفظ می‌کند. ترامپ همچنین مدعی شد که فلسطینیان بیش از دو برابر سرزمینی که اکنون در اختیار دارند، به دست می‌آورند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين