تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۴۱۲۷۱۴
رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران گفت: رویکرد بسیج اساتید استفاده از ظرفیت نخبگانی اساتید برای حل مسائل و مشکلات کشور و مردم است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران طی سخنانی در مراسم معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان تهران در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه درباره مذاکره با آمریکا گفت: طرح بحث مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی با توجه به دشمنی آشکار آمریکا و حرف های تحقیر آمیزش در مورد ملت ایران و ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی نظریه‌ای باطل است. لذا مذاکره با آمریکا بیش از این که تامین کننده اهداف ملی باشد جنبه فرافکنانه و مصرف انتخاباتی دارد.
رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران گفت: در کشور دو رویکرد برای رسیدن به پیشرفت وجود دارد نگاهی که با اتکای به ظرفیت داخلی و توان داخلی راه رسیدن به پیشرفت می داند و نگاهی که براین باور است ما برای رسیدن به پیشرفت باید به دنباله رو و مقلد دیگر کشورهایی باشیم که با فرهنگ و تمدن ما سنخیتی ندارند برویم تا به پیشرفت دست یابیم.

 
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی با دارا بودن ظرفیت هایی چون نیروی انسانی جوان، نخبه های فکری و دانشگاهی در سطح بالا و منابع طبیعی غنی و با اتکا به دیدگاه ما می توانیم امامین انقلاب برای رسیدن پیشرفت کشور راهی جز اتخاذ رویکرد اول ندارد.
دارا گفت: آموزش و پرورش زیرساخت تربیتی، نیروی انسانی کشور است و دانشگاه فرهنگیان مهم ترین نقش را در تربیت نیروی انسانی مجموعه آموزش و پرورش به عهده دارد.
وی افزود: یکی از ماموریت های بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان توجه به سند تحول آموزش و پروش و بررسی نقاط قوت و ضعف آن است. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بسیار زیاد است، بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان باید طبق رسالت های خود در بیانیه گام دوم انقلاب عمل کند.
دارا افزود: بسیج اساتید برای انتخابات هم برنامه هایی را اتخاذ کرده ، مهم‌ترین کار تبیین برای شناخت کاندیدای اصلح در بین مردم است. از جمله برنامه های مهم بسیج اساتید برای انتخابات برگزاری رویداد انتخاباتی با شرکت اساتید نخبه در سطح دانشگاه های تهران است.

 
رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران خاطرنشان کرد: در سازمان بسیج مستضعفین همه اقشار مطابق توان و ظرفیتشان فعالیت می کنند. در همه اقشار بسیج اگر رویکرد انقلابی و جهادی نباشد، بسیج به اهداف اصیل خود دست نیافته است.
دارا افزود: بسیج اساتید به علت نخبگانی بودن توانایی راهبری در تحقق ماموریت های بسیج مستضعفین را دارد. رویکرد بسیج اساتید استفاده از ظرفیت نخبگانی اساتید برای حل مسائل و مشکلات کشور و مردم است.
وی گفت: بسیج اساتید ۵۰ هزار استاد دارد با ۵۰ هزار استاد باید تمام مشکلات کشور را حل کرد.
بنابراین گزارش در این مراسم بلاغی رئیس دانشگاه فرهنگیان مرکز تهران، قاسم تبار مسئول بسیج اساتید دانشگاه های فرهنگیان کشور، قربانیان مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان مرکز تهران، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان و جمعی از اساتید حضور داشتند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين