تاریخ انتشاريکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۴۱۲۴۸۶
یک قانونگذار میانماری و یک فرد روستایی امروز، شنبه و تنها دو روز پس از حکم دادگاه لاهه درباره حفاظت از روهینجایی‌ها اظهار کردند، دو زن که یکی از آن‌ها باردار بوده طی حمله امروز نیروهای میانمار به روستایی روهینجایی کشته و هفت تن دیگر مجروح شده‌اند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، مانگ کیاو زان، نماینده شهری در راخین در پارلمان میانمار اظهار کرد، در نیمه شب شنبه خمپاره‌هایی به روستایی روهینجایی پرتاب شده‌اند.
این نماینده پارلمان میانمار در تماسی تلفنی با خبرگزاری رویترز با اشاره به این که این دومین بار در سال جاری میلادی است که غیرنظامیان طی چنین حملاتی کشته می‌شوند، اظهار کرد: درگیری‌ای صورت نگرفت و این حمله تنها توسط حملات توپخانه‌ای انجام شد.
ارتش داشتن مسئولیت در این حمله را تکذیب کرده و شورشیانی را مسئول آن دانسته که ادعا کرده در ساعات اولیه صبح به پُلی حمله کرده‌اند.
ارتش میانمار در بیانیه‌ای که در یک شبکه اجتماعی منتشر کرد، کشته شدن این غیرنظامیان را تایید کرد اما اظهار کرد که حملاتش به این روستا طی درگیری با شورشیان صورت گرفته است.
سو تون او، یک روستایی روهینجایی که در حدود یک و نیم کیلومتری این روستا زندگی می‌کند، در تماسی تلفنی با رویترز اظهار کرد، طی این حمله دو خانه تخریب شده است.
وی افزود: ارتش همیشه از تسلیحات سنگین استفاده می‌کند. آنان در اطراف منطقه‌ای که به آن مظنون هستند، تسلیحات سنگین شلیک می‌کنند. (بنابراین) گریختن به محل‌های دیگر غیرممکن می‌شود.
دیوان بین‌المللی دادگستری روز پنجشنبه در حکمی، این کشور را به حفاظت از روهینجایی‌ها در برابر جنایات بیشتر علیه این اقلیت و حفظ مدارک مربوط به جرایم صورت گرفته علیه آنان ملزم کرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
هفت تپه قطعه‌ای از بهشت
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
اختلاف بنیادین 2 بینش در نحوه اداره کشور
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱