تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۴۱۲۳۰۷
رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی تأکید کرد: اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی مربوطه باید نظارت جدی، مستمر و فراگیر بر واحدهای تحت پوشش داشته باشند و پلیس نیز در این راستا همراه و پشتیبان آنها خواهد بود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، سرهنگ صادق رضادوست اظهار کرد: به استناد بند (۱۴) از ماده (۴) قانون ناجا و آیین نامه اماکن عمومی مصوب هیئت وزیران، امر نظارت بر اماکن عمومی و صنوف به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه تخلفات انتظامی و ایجاد امنیت اخلاقی در جامعه و در راستای تأمین حقوق شهروندی در اماکن مزبور به عهده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران "پلیس نظارت بر اماکن عمومی" گذاشته شده است.
رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی افزود: این پلیس در اجرای وظایف قانونی محوله نسبت به انجام بررسی صلاحیت فردی متقاضیان، انتظامی و ترافیکی اماکن عمومی ، صنوف و نظارت بر فعالیت آنها اقدام می‌کند و تالارهای پذیرایی نیز به عنوان یکی از مصادیق اماکن عمومی از این مقوله مستثنی نبوده و تحت نظارت پلیس قرار دارند.
وی تصریح کرد: برابر ماده (۱۲) قانون نظام صنفی، افراد صنفی موظفند قبل از تأسیس هر نوع واحد صنفی یا اشتغال به‌ کسب و حرفه، نسبت به اخذ پروانه کسب از اتحادیه صنفی مربوطه اقدام نمایند و محل دایر شده به‌ وسیله هر شخص حقیقی یا حقوقی که پروانه کسب برای آن صادر نشده است و به عبارتی فاقد پروانه کسب می باشد، برابر ماده (۲۷) قانون نظام صنفی با درخواست اتحادیه و تأیید اتاق اصناف شهرستان، توسط نیروی انتظامی پلمب می‌شود.
سرهنگ رضادوست ادامه داد: بدیهی است انجام این مهم از وظایف ذاتی اتحادیه های صنفی بوده و باید نسبت به شناسایی و هم ساماندهی واحدهای صنفی و هم نظارت مستمر بر فعالیت آنان اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، وفق مقررات و ضوابط برخورد کنند.
این مقام  انتظامی با اشاره به تبصره (۴) از ماده (۲۷) قانون نظام صنفی، گفت: در صورت عدم شناسایی یا عدم درخواست پلمب واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب توسط اتحادیه مربوط، اتاق اصناف شهرستان و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلفند واحدهای فاقد پروانه کسب را هم شناسایی و هم پلمب کنند.
وی  افزود: از طرفی برابر ماده (۱۷) قانون نظام صنفی که می‌گوید افراد صنفی مکلفند قوانین و مقررات جاری کشور، از جمله قوانین و ‌مقررات صنفی و انتظامی را که از سوی مراجع قانونی‌ ذی‌ربط ابلاغ می‌شود، رعایت و اجراء کنند و در صورت عدول از مقررات و ضوابط ابلاغی، واحد صنفی متخلف برابر ماده (۲۸) قانون نظام صنفی و آیین نامه اجرایی آن که به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیده است، به طور موقت از یک هفته تا ۶ ماه تعطیل می‌شود.
رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی با استناد به ماده (۲۰) آیین نامه اماکن عمومی مصوب هیئت وزیران (اصلاحیه تاریخ۳۰/ ۰۴/ ۱۳۹۵)، تاکید کرد: برگزاری هر گونه مجالس جشن، عروسی و یا برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله اجرای صحنه‌ای موسیقی و تئاتر، مشروط به داشتن مجوز از نیروی انتظامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و کلیه متصدیان موظفند مراتب را حداقل ۴۸ ساعت قبل از برگزاری مراسم به ناجا اطلاع دهند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹