تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
کد مطلب : ۴۱۲۲۲۷
به تازگی توسط آکادمی علوم چین و «Springer Nature»، انتشار علمی جدیدی در زمینه ارائه تحقیقات علمی پیمایش ماهواره‌ای آغاز شده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از شینهوا، به تازگی توسط آکادمی علوم چین و «Springer Nature»، انتشار علمی جدید در زمینه ارائه تحقیقات علمی در زمینه پیمایش ماهواره‌ای آغاز شده است.
به گفته اسپانسر مشترک موسسه تحقیقات اطلاعات هوافضا از CAS، ژورنال آکادمیک مورد بررسی قرار گرفته «ناوبری ماهواره‌ای» به صورت آنلاین نیز در دسترس است.
این ژورنال قصد دارد نتایج جدید یا پیشرفت در مورد تکنیک‌های نظری و کاربردهای پیمایش ماهواره‌ای را گزارش کند.
این مقالات، بررسی‌ها و تفسیرهای اصلی را منتشر می‌کند که بر روی مطالعاتی از جمله سیگنال‌های پیمایش ماهواره‌ای، روش‌های ضد جاسوسی و زمان و هماهنگی سیستم‌های مرجع و همچنین برنامه‌های هوشمند تمرکز می‌یابد.
یانگ یوانکسی، معاون طراح اصلی سیستم ناوبری ماهواره‌ای BeiDou در چین (BDS) و محقق آکادمی علوم چین، سردبیر این مجله است؛ هیئت تحریریه نیز بیش از ۴۰ کارشناس از کشورهایی از جمله چین، آلمان، انگلیس، ایالات متحده و روسیه جذب کرده است.
یک مقاله در شماره اول، عملکرد اصلی و پیشرفت‌های آینده BDS توسط یانگ و تیم تحقیقاتی وی را نشان می‌دهد.
همچنین در شماره آغازین مقاله‌ای در مورد فناوری‌های سنسور برای برنامه‌های ناوبری نوشته شده توسط دانشمند کانادایی منتشر شده است.
این مقالات در وب سایت ژورنال«https://satellite-navigation.springeropen.com» موجود است.
سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو (قطب نما) پروژه‌ای بوسیله چین برای توسعه سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است؛ سیستم ناوبری ماهواره ای بیدو  رقیبی برای سیستم آمریکایی جی پی اس است.

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين