تاریخ انتشارسه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
کد مطلب : ۴۱۲۱۵۸
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: در کشور ما استاندارد ملی در زمینه «بو» تاکنون تدوین و ابلاغ نشده است بنابراین محیط زیست تدوین این استاندارد را در دستور کار خود قرار داده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ ، مسعود زندی در مراسم افتتاح «واحد بی بوسازی با سیستم چکالش یخ در شرکت توسعه صنایع بهشهر» همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار «هوای پاک، اقدام و عمل » در روزی که با عنوان «صنعت و هوای پاک» نامگذاری شده است، با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی از اولویت های کشور هستند و مطالبه‌گری مردم در این خصوص بیشتر شده است، اظهارکرد: اندک زمانی است که آلودگی «بو» به عنوان یکی از آلودگی‌های جدید در حوزه محیط زیست مطرح شده است.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران در ادامه گفت: محیط زیست درصورت وجود مستندات کافی برای آلایندگی «بو» از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی نسبت به ابلاغ اخطاریه‌های لازم و برخوردهای قانونی متناسب اقدام می کند.
وی با تأکید بر اینکه می توان گفت انتشار بوها عمدتا از ترکیب مواد شیمیایی و برخی از گازهاست، اظهارکرد: برخی آلودگی‌های «بو» به جز تأثیر بر محیط زیست، سلامت شهروندان را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد.
رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در حوزه بین‌الملل یکی از سخت‌ترین استانداردهای محیط زیستی، استاندارد «بو» است، تصریح کرد: در کشور ما استاندارد ملی در این زمینه تاکنون تدوین و ابلاغ نشده است و محیط زیست در زمینه تدوین این استاندارد موضوع را در دستور کار دارد.
در ادامه این مراسم شروین شکوهی - مدیرکارخانه صنعتی بهشهر - گفت: موضوع محیط زیست رسالت و مسئولیت اجتماعی همه ماست و سرمایه گزاری زیادی روی این پروژه انجام شده است. مصرف انرژی کم ، خلا بسیار قوی ،کاهش انتشار بو و آلودگی کم زیست محیطی از مزایای سیستم بوگیر است.
شکوهی میزان سرمایه گذاری زیاد، تعمیرات و نگهداری پر هزینه و وسعت محل نصب از جمله معایب این سیستم ذکر و اظهارکرد: این پروژه در سه فاز انجام خواهد شد و این اولین فاز اجرایی است و علیرغم مشکلات مرتبط با تحریم با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال احداث شده است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، این سیستم بی بو کننده با ظرفیت ۶۰۰ تن در روز برای حذف بوی کارخانه و کاهش انرژی افتتاح شده و تجهیزات فاز دوم نیز به این مجموعه تحویل داده شده و در حال راه اندازی است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما