تاریخ انتشارشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۴۱۱۸۵۰
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر گفت: آزمون جامع مهارت آموزی غرب مازندران در حالی به میزبانی نوشهر برگزار شد که مدیران دستگاه‌های اداری و آموزشی همکاری و تعامل بسیار خوب و نزدیکی در برگزاری بسیار موفق این آزمون مهم داشتند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازبابک شمس‌ناتری در گفت‌وگو با خبرنگار در نوشهر با اشاره به اینکه در طول دو روز برگزاری آزمون جامع مهارت‌آموزی در نوشهر، بازرسان و ناظران استانی حضوری مستمر و فعال داشتند، اظهار کرد: سعی شد تا این آزمون سراسری و بسیار مهم در آرامش و با دقت تمام برگزار شود و مطمئناً همدلی همه کسانی که در این راه یاری‌گر ما بودند موجب شد تا شاهد میزبانی شایسته و سطح بالای نوشهر باشیم که در نوع خود کم نظیر است.

وی با قدردانی ویژه از هیأت رئیسه و مدیریت دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر ۲ مازندران (مارلیک) و همکارانشان، گفت: مجموعه این دانشگاه، فضای آموزشی را به گونه‌ای تدبیر کردند که هر دو آزمون علمی و تئوری در همین محیط دانشگاهی با کیفیت مطلوب برگزار شد و با توجه به فضایی کاملاً علمی که حاصل تعامل این عزیزان بود موجب شد تا استانداردهای لازم همراه با کیفی‌سازی در آزمون انجام شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر با بیان اینکه از اعتماد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به خاطر میزبانی نوشهر تشکر می‌کنم، تصریح کرد: بعد از مدت‌ها نوشهر میزبان این رویداد مهم علمی شد که موجب خرسندی است و امیدوارم از این فضای همدلی در نوشهر بتوانیم همواره به نفع فرهنگ و هنر و اهالی آن استفاده کنیم.
این مسؤول عنوان کرد: در برگزاری آزمون عملی از سه سایت رایانه‌ای به همراه ۱۵ سیستم کامپیوتری جداگانه است به طور مجزا به آقایان و بانوان اختصاص یافته بود و هم‌زمان برای آزمون‌های عملی رشته‌های دیگر مثل موسیقی و... نیز سه کارگاه در اختیار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با همت و همکاری و همدلی جمعی باعث شد تا شرایط برگزاری این آزمون دو روزه  مناسب و سالم پیش برود و شرکت کنندگان در این آزمون با آرامش‌خاطر کار کنند، افزود: این آزمون که مهارت آموزان مراکز تحت پوشش ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر تا رامسر را شامل می‌‌شد از نظر گستره جغرافیایی و کثرت مهارت آموزان بزرگ‌ترین حوزه امتحانی مازندران بود.
شمس‌ناتری با بیان اینکه در این آزمون که به‌ صورت عملی و کتبی برگزار شد، اظهار کرد: در آزمون عملی ۳۳۱ نفر شرکت داشتند که ۱۳۲ نفر خانم و ۱۹۹ آقا بودند  و در آزمون کتبی نیز ۳۹۴ نفر شرکت کردند که ۱۴۴ نفر خانم و ۲۵۰ نفر آقا بودند که در رشته‌های گرافیک، تصویرسازی، طراحی صفحات وب، عکاسی دیجیتال،  طراحی لباس دوخت، طراحی بسته بندی، تصویربرداری، موسیقی و مدیریت خانواده آزمون خود را انجام دادند.
وی متذکر شد: مراکز مهارت‌آموزی بهترین فرصت برای بازماندگان از تحصیل است تا با شرکت در کلاس‌ها و آزمون بتوانند ادامه تحصیل دهند و دریافت‌کنندگان گواهی رشته‌های مهارتی تحت نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند با ارائه آن مدرک به اداره آموزش و پرورش به عنوان واحد درسی، دیپلم مهارتی و کاردانش دریافت کنند.
مدیر اجرایی آزمون جامع مهارت آموزی غرب مازندران ابراز کرد: به واسطه تخصصی و کاربردی بودن رشته‌های این آزمون، دارندگان دیپلم متناسب با رشته مهارت مورد نظر برای ورود به بازار کار دغدغه کمتری دارند و حتی می‌توانند در همین رشته‌ها در دانشگاه‌هایی با سیستم و نظام آموزشی مهارتی تا مقاطع بالا ادامه تحصیل دهند و از این مهارت به صورت علمی و کاربردی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نقاط قوت مراکز مهارت‌آموزی تنوع و کیفیت مطلوب رشته این گروه تحصیلی است، تصریح کرد: بیشتر رشته‌ها جدید و کاربردی است و دارندگان دیپلم متناسب با رشته مهارت مورد نظر، برای ورود به بازار کار دغدغه خاطرشان به نسبت دیگر رشته‌ها کمتر است و البته این افراد می‌توانند با توجه مهارت تخصصی و اصولی‌شان اشتغال‌زایی برای دیگر هم رشته‌های‌ خود به‌وجود آورند و به نحوی کارآفرینی شکل گیرد.
شمس ناتری اظهار کرد: افزایش رشته‌های مهارت‌آموزی در شهرستان مورد نظر ما است و تلاش کردیم در نشست‌هایی که با مدیران مراکز مهارت‌آموزی شهرستان نوشهر داشتیم بر این موضوع تأکید کنیم و امیدواریم با تدبیر این موضوع در سال‌های آینده، شاهد افزایش رشته‌های مهارتی در نوشهر باشیم.
وی با تأکید بر اینکه میزبانی یک آزمون آرام با کیفیت و استاندارد همراه از دغدغه‌های ما است، بیان کرد: در این دوره نیز با تجربه خوب همکاران ما از ادوار گذشته و مشورت با مدیران مراکز مهارت آموزی غرب استان و تعامل و همکاری بسیار خوب دانشگاه فرهنگ و هنر(مارلیک) سعی کردیم با برنامه‌ریزی هدفمند و به‌کارگیری نیروهای مجرب و متخصص که در واقع با تلفیقی از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر، اساتید و پرسنل مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر ۲ مازندران(مارلیک) نوشهر و تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر که در این حوزه صاحب تخصص تجربه و توان ارزنده هستند، آزمونی مناسب برگزار شود و امیدواریم در نوشهر همواره میزبانی سربلند باشیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر افزود: در این آزمون تلاش شد تا با توجه به اینکه مهارت‌آموزان متعددی دارد دقت لازم صورت گرفته و براساس شیوه‌نامه، استاندارد لازم و با شأنیت برگزار شود و عوامل اجرایی نیز در طول آزمون با دقت بسیار فراوان سعی کردند تا شرایط به شکلی کاملاً حرفه‌ای و در راستای تکریم مهارت‌آموزان انجام شود و شرکت‌کنندگان در این آزمون با آرامش و کمترین استرس و فشاری آزمون دهند.

وی با اشاره به اینکه انتقادات، پیشنهادات و نظرات مدیران مهارت‌آموزی، مهارت‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون و کارشناسان گرامی جمع‌آوری و تدوین می‌شود، گفت: در صورتی که مجدداً میزبانی این آزمون به نوشهر واگذار شود، تلاش می‌کنیم با هم‌اندیشی نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸