تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۴۱۱۶۴۵
رئیس جمهور کره جنوبی گفت که در پاسخ به تقاضای آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی در خلیج فارس، روابط دیپلماتیک کشورش با ایران نیز لحاظ می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازرئیس جمهور کره جنوبی در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال نوی میلادی گفت که در تصمیم‌گیری  برای استقرار احتمالی نیرو در خلیج فارس، روابط دیپلماتیک کشورش با ایران نیز لحاظ می‌شود.
به نوشته وبگاه «حانی» «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی در این نشست خبری در زمینه وضعیت استقرار نیروهای این کشور در خلیج فارس بنا به تقاضای آمریکا گفت که این درخواست با شماری از موارد پیچیده گره خورده است.
 رئیس جمهور کره جنوبی در ادامه قول داد با توجه به شرایط موجود، یک راه حل عملی در این زمینه اتخاذ شود.
مون جائه این در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ائتلاف سئول با واشنگتن، به روابط دیپلماتیک کشورش با ایران نیز به وضوح اشاره کرد و افزود که تمامی این موارد در تصمیم گیری در این باره لحاظ می‌شود.
این وبگاه در این زمینه نوشت، سخنان رئیس جمهور کره جنوبی مبین این نکته است نیروهای این کشور در صورت اعزام  به منطقه، احتمالا به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز نخواهند پیوست.
روز گذشته برخی منابع خبری نوشتند که با توجه به تشدید تنش بین ایران و آمریکا، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به شدت خواستار استقرار نیروهای کره جنوبی در منطقه و پیوستن به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز است، اما کره جنوبی با توجه به اوضاع داخلی آمریکا منتظر سیر تحولات داخلی در  این کشور است تا درباره نحوه استقرار نیروهای خود در خلیج فارس تصمیمی اتخاذ کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
عقده‌گشایی به بهانه انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰