تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
کد مطلب : ۴۱۱۶۲۳
رئیس شورای عالی دولت لیبی در طرابلس فاش کرد که سفارت امارات در مسکو، مانع امضای توافق آتش‌بس توسط فرمانده نیروهای شرق لیبی و دولت وفاق ملی (غرب لیبی) شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«خالد المشری» رئیس شورای عالی لیبی روز چهارشنبه گفت که سفارت امارات در مسکو نقش زیادی در کارشکنی در امضای توافق آتش‌بس در لیبی داشت.
طبق گزارش شبکه الجزیره، المشری افزود که برخی طرف‌ها در حاشیه خلیج فارس در مذاکرات مربوط به آتش‌بس در لیبی که در مسکو برگزار شد، حضور داشتند و همراه خلیفه حفتر بودند که از جمله آن‌ها کاردار سفارت امارات در روسیه بود و همین فرد یکی از عوامل کارشکنی در امضای توافقنامه آتش‌بس بود.
مسکو روز دوشنبه میزبان مذاکرات چهارجانبه غیرمستقیم بین نمایندگان دو طرف روسی، ترکیی، هیأت دولت وفاق ملی(غرب لیبی) و ژنرال خلیفه حفتر (شرق لیبی) بود و با وجود آنکه دولت وفاق ملی توافق آتش‌بس را امضا کرد اما خلیفه حفتر بدون امضای این توافقنامه، مسکو را ترک کرد.
از سوی دیگر «خلوصی أکار» وزیر دفاع ترکیه امروز چهارشنبه گفت که تلاش‌ها ما برای برقراری آتش‌بس در لیبی همچنان ادامه دارد و نمی‌توان گفت که امید به آتش‌بس کاملا از بین رفته است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما