تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۴۱۱۵۶۶
لباس هوشمند قابل شستشو با سنسور روی بازوها و پاها می‌تواند رشد نوزادان در معرض خطر مشکلات تحرک را ردیابی کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، لباس هوشمند قابل شستشو با سنسور روی بازوها و پاها می‌تواند رشد نوزادان در معرض خطر مشکلات تحرک را ردیابی کند.
این پوشاک دارای چهار سنسور است که به بازوها و پاها متصل می‌شود و داده‌های مربوط به حرکات و وضعیت نوزادان را جمع‌آوری می‌کند و آن را به تلفن  کاربر می‌فرستد.
پزشک می‌تواند داده‌ها را مشاهده  و نحوه رشد کودک را ارزیابی کند؛ به عنوان مثال می‌تواند برای نوزادان در معرض فلج مغزی مفید باشد.
چهار سنسور متصل به بازوها و پاهای این پوشاک، مرتباً داده‌ها که برای تجزیه و تحلیل پزشکان لازم است را در مورد دامنه حرکتی نوزاد جمع می‌کنند.
نظارت بر حرکت در نوزادان می‌تواند به پزشکان هشدار دهد اگر کودک به طور عادی حرکت نمی‌کند، از همان ابتدا تحت درمان قرار بگیرد.
این امر می‌تواند با جلوگیری از بدتر شدن مشکلات با گذشت زمان، تأثیر نقص شرایط بر زندگی آنها را به حداقل برساند.
این لباس که می‌تواند در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد شسته شود، توسط دانشمندان بیمارستان کودکان هلسینکی فنلاند ایجاد شده است.
دلایل زیادی برای تاخیر حرکتی در نوزادان و کودکان وجود دارد که در نهایت منجر به ضعف حرکتی در آنها می‌شود. کودکانی که زودرس به دنیا می‌آیند نیز به میزان قابل توجهی بیش از سایر هم‌سن‌وسالان خود در خطر هستند.بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما