تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸
کد مطلب : ۴۱۱۲۶۸
تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ مقابل کره جنوبی به برتری رسید تا برای صعود به المپیک نیازمند یک پیروزی دیگر باشد.
۰
plusresetminus
تیم ملی والیبال به یک قدمی المپیک رسید چین سد آخر ایران برای رسیدن به توکیو 2020
به گزارش بلاغ،  در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۱:۳۰ دیروز شنبه مقابل تیم ملی کره جنوبی صف‌آرایی کرد و در دیداری سخت و نزدیک ۳ بر ۲ حریف خود را شکست داد. تیم ملی پس از شکست تیم‌های چین تایپه، قزاقستان و چین راهی مرحله نیمه نهایی شد تا درصورت پیروزی امروز در مرحله فینال مقابل چین قرار بگیرد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، پوریا فیاضی و علی شفیعی را راهی زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود کره
کره‌ای‌ها امتیاز نخست در ست اول را به سود خود ثبت کردند. دو تیم در ادامه بازی را برابر پیش بردند و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود کره جنوبی همراه شد. عملکرد خوب کره در خط حمله باعث افزایش اختلاف امتیاز شد تا ایران ۱۴ بر ۱۰ از حریف عقب بیفتد. همین اختلاف امتیاز باعث شد تا کولاکوویچ برای ایجاد وقفه در بازی تقاضای تایم استراحت دهد اما تاثیری در امتیاز آوری کره نداشت و دومین تایم استراحت فنی نیز با پیروزی ۱۶ بر ۱۰ کره ای‌ها همراه شد.هر چند شاگردان ایگور کولاکوویچ در این ست اسیر بازی سرعتی کره ای‌ها شدند اما در امتیازات پایانی توانستند خود را به حریف نزدیک کنند و ۲۲ بر ۲۳ کار را دنبال کنند اما در نهایت این کره بود که ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه داد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران
در ست دوم ایران موفق شد امتیاز نخست را کسب کند و در لحظاتی از بازی نیز پیش باشد اما بازی سرعتی کره ای‌ها بار دیگر بازی را برابر پیش برد تا نخستین تایم استراحت فنی با یک اختلاف امتیاز به سود ایران با نتیجه ۸ بر ۷ همراه شد. در ادامه ایران با نمایش بهتر در خط حمله و دفاع روی تور موفق شد اختلاف امتیاز را به نفع خود کند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه
۱۶ بر ۱۱ پیروز نزد کولاکوویچ رفت. علی شفیعی و محمد موسوی با دفاع روی تور برتری ایران را حفظ کردند تا ایران با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ پیش باشد. با ورود پوریا یلی به زمین ایران شرایط بهتری پیدا کرد و موفق شد ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ پیروز شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران
کره در ابتدای ست تیم برتر زمین بود و ۶ بر ۴ از ایران پیش بود اما بار دیگر درخشش شفیعی ایران را پیش‌انداخت تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه
 ۸ بر ۷ به سود ایران همراه شود. امتیازآوری ایران ادامه داشت تا سرمربی کره در امتیاز ۱۰ بر ۷ به سود ایران تقاضای تایم استراحت داد. این وقفه هم بی‌تاثیر بود و ایران ۳ امتیاز متوالی دیگر کسب کرد تا بار دیگر سرمربی کره مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۸ به سود ایران همراه شد. ست سوم نیز با برتری ۲۵ بر ۱۸ ایران به پایان رسید.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود کره
ایران در این ست شروع خوبی نداشت تا بار دیگر کره تیم برتر زمین شود و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ به سود حریف همراه شود. در ادامه کره ۱۱ بر ۷ پیش افتاد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. بازی سرعتی کره‌ای‌ها یک بار دیگر جواب داد و دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۳ کره همراه شد. در حالی‌که ایران عقب بود با ورود شریفی، یلی و مجرد ورق به سود ایران برگشت و بازی در امتیاز ۱۸ برابر شد، با دفاع مجرد نیز امتیاز برتری ۱۹ برای ایران ثبت شد. کره در ادامه یک بار دیگر با زدن سرویس خوب تیم برتر زمین شد تا ایگور کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد پس از این وقفه بازی در امتیاز ۲۲ برابر شد و در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ به سود کره همراه شد.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۳ به سود ایران
ست حساس و سرنوشت ساز پنجم با برتری ۲ بر صفر ایران آغاز شد و سرمربی کره از همان ابتدا تقاضای تایم استراحت داد تا اختلاف امتیاز بیشتر نشود. نخستین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۸ بر ۵ ایران همراه شد و دو تیم زمین‌ها را تغییر دادند تا شرایط برای هر دو تیم یکسان باشد. این ست با برتری ۱۵ بر ۱۳ به سود ایران تمام شد.
تیم ملی امروز در فینال رقابت‌ها برای کسب سهمیه المپیک از ساعت ۱۵:۳۰ به مصاف چین خواهد رفت.
دیروز تیم ملی والیبال چین موفق شد تیم قطر را با نتیجه ۳ بر یک(۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۸،۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۰) شکست بدهد و فینالیست شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میدان یا ستاد، عشق یا عشوه‌گری؟!
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحریم با تحریف نمی شکند
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
چرا دوگانه‌سازی برجامی؟!
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۶