تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۰۹۰۹۸
رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی به دو مدیر استانی مرتبط با معادن و محیط‌زیست درباره پیامدهای ناشی از عدم ایفای تعهدات قانونی برای ایمن‌سازی معدن آلبلاغ اسفراین هشدار داد و ضرب‌الاجل زمانی یک ماهه تعیین کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازروابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری با اشاره به حوادث منجر به فوت در معدن آلبلاغ اسفراین از عزم جزم دستگاه قضایی برای پیشگیری از بروز حوادث مشابه در این معدن خبر داد.
وی با اشاره به تکالیف و تعهدات ادارات محیط‌زیست و  صمت شهرستان اسفراین بر اساس مصوبه شورای تأمین این شهرستان، مسؤولیت اصلی  رفع نقاط حادثه‌خیز و امحاء تونل‌هایی که درنتیجه برداشت و استخراج غیرمجاز سنگ‌های معدنی ایجادشده متوجه ادارات محیط‌زیست و صمت اسفراین دانست.
رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی افزود: متأسفانه  ریزش بخش‌هایی از معدن آلبلاغ هرچند وقت جان عده‌ای را می‌گیرد و از طرفی امدادرسانی و ارائه سریع خدمات درمانی به مصدومان به لحاظ بعد مسافت و صعب‌العبور بودن منطقه بسیار سخت می‌باشد لذا از باب صیانت از حقوق عامه دستگاه قضایی با اعلام‌جرم از سوی دادستان اسفراین علیه دستگاه مسئول به این موضوع ورود پیداکرده  است.
وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای تأمین شهرستان اسفراین ادارات محیط‌زیست و صمت این شهرستان مکلف به از بین بردن مناطق حادثه‌ساز شده بودند که به علت ترک فعل از سوی دستگاه‌های متعهد  در این خصوص  پرونده قضائی تشکیل و مراتب  در شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسفراین در حال رسیدگی است.
این مقام قضائی بابیان اینکه با  دستگاه‌های متولی این موضوع در سطح وزارت خانه در این خصوص مذاکره شده با تعیین ضرب‌الاجل زمانی یک ماهه به مدیران کل استانی اعم از  صمت و محیط‌زیست هشدار داد و تأکید کرد: قبل از اینکه حوادث منجر به فوت در این معدن افزایش یابد با برقراری تمهیدات لازم اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه لازم را اعمال کنند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
هفت تپه قطعه‌ای از بهشت
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱