تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۴۰۹۰۸۹
در شرایطی که تصور بسیاری از انسان‌ها و محققان آن است که شخصیت افراد در گذر زمان بدون تغییر بوده و تا آخر عمر ثابت می ماند، یک بررسی تازه علمی عکس این مطلب را ثابت می کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازتک اکسپلوریست، اگر چه تغییر شخصیت انسان‌ها در گذر زمان کار ساده‌ای نیست، اما نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد که الگوهای شخصیتی افراد از طریق مداخله دائم و منظم و نیز در صورت وقوع برخی رخدادها در طول زندگی قابل تغییر است.

 
الگوهای شخصیتی افراد بر روی سلامت، درآمد و میزان شادی افراد تاثیر می‌گذارد و از همین رو تغییر آنها می تواند شرایط زندگی و کار اشخاص را دگرگون سازد.
پژوهشی که در این زمینه توسط یک گروه بین المللی از محققان انجام شده، حاکیست والدین، معلمان، کارمندان و سایرین می‌توانند با تغییر در تعامل‌های خود، اجازه دادن به روانشناسان و پزشکان برای انجام برخی مداخله‌های رفتاری و نیز تحمیل برخی رویدادها به زندگی الگوهای شخصیتی خود را عوض کنند.
البته این کار هر چه در سنین پایین تر صورت بگیرد، امکان تاثیرگذاری و موفقیت آن بیشتر خواهد بود. در مقابل در سنین بالاتر تغییر شخصیت با دشواری بیشتری صورت می گیرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹