تاریخ انتشارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۴۰۹۰۰۳
عضو کمیسیون برنامه مجلس با بیان اینکه شرکت‌های دولتی باید به دنبال کاهش هزینه‌های جاری خود باشند گفت: بودجه این شرکت‌ها که عمدتاً زیان‌ده هستند باید کاهش پیدا کند، نه افزایش.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  درباره افزایش 9 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده اظهار داشت: بودجه شرکت‌های دولتی عمدتاً براساس نرخ تورم تعیین می‌شود و خودشان بودجه‌‌ای مستقیم از دولت دریافت نمی‌کنند بلکه براساس میزان درآمدی است که حاصل می‌شود و ما باید نرخ افزایش بودجه را براساس واقعیتی که اتفاق می‌افتد بسنجیم و تعیین کنیم. 
وی اظهار داشت: آنچه در سال‌های اخیر ملاحظه کرده‌ایم این است که شروع کننده گرانی خود شرکت‌های دولتی هستند، بنابراین بودجه آنها بیشتر از 11 درصد و خود به خود افزایش پیدا می‌کند.
حاجی دلیگانی اظهار داشت: شرکت‌‌های دولتی به خاطر عدم مدیریت صحیح عمدتاً زیان‌ده هستند و به نوعی مدیریت هوشمندانه‌ای ندارند. اما در مصرف منابع بسیار هوشمندانه و با دید وسیعی عمل می‌کنند به نحوی که حقوق‌ها را مرتباً خیلی خوب افزایش داده و به پاداش‌های بسیار بالا می‌رسند.
وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی بیشتر به حقوق و پاداش‌های بسیار بالا توجه دارند، عنوان کرد:‌ این شرکت‌ها به لحاظ نوع کاری به جای اینکه به انجام درست وظایف خود بپردازند، بعضاً فقط به دنبال گران کردن خدمات و قیمت‌ها بوده و در ایجاد ارزش افزوده نقش به‌سزایی ندارند.
وی در پاسخ به اینکه آیا مخالف افزایش بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده هستید یا خیر، گفت: مخالف افزایش هزینه‌های آنها هستم و از طرفی موافق افزایش درآمدهای آنها؛  البته نه اینکه عرضه کالا و خدمات را برای مردم گران کنند بلکه با نگاه کاربردی صحیح و مدیریت هوشمندانه به این هدف برسند.
عضو کمیسیون بودجه  و برنامه مجلس در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه آیا موافق افزایش 9 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده هستید یا خیر، گفت: منتظر ارائه بودجه به صحن علنی مجلس هستیم و پس از بحث و بررسی این موضوع مشخص خواهد شد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶