کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مجمع مجالس آسیایی تلاش‌های خوبی برای ایجاد فرصت‌های تجاری و علمی فراهم کرده است

23 آذر 1398 ساعت 12:50

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع مجالس آسیایی در سال های اخیر، تلاش های خوبی برای ایجاد فرصت های تجاری، علمی و همچنین رایزنی در حوزه مسائل امنیتی و امنیت پایدار فراهم کرده است.


به گزارش بلاغ به نقل ازخانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از عزیمت به کشور ترکیه برای حضور در دوازدهمین مجمع مجالس آسیایی در جمع خبرنگاران گفت: سفر به ترکیه برای حضور در مجمع مجالس کشورهای آسیایی انجام می شود. در چند دهه اخیر، شاهد جهش قابل ملاحظه کشورهای آسیایی در حوزه های علم، فناوری، تجارت و روش های حل مسائل سیاسی بوده ایم.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نمونه این گونه ارتباطات در سال های گذشته  بین دولت ها و مجالس کشورهای آسیایی ملاحظه و سازوکارهایی در حوزه های اقتصاد، امنیت و علم فراهم شده که شانگهای  نمونه ای از آن در عرصه روابط بین  دولت های آسیایی  است.
وی ادامه داد:  مجمع مجالس آسیایی در سال های اخیر، تلاش های خوبی برای ایجاد فرصت های تجاری، علمی و همچنین رایزنی در حوزه مسائل امنیتی و امنیت پایدار فراهم کرده است و در این اجلاس نیز  همین تفکر دنبال خواهد شد؛  چرا که رویکرد قرن معاصر ، توجه به تاثیرگذاری کشورهای آسیایی است.
 رئیس قوه مقننه افزود: مجمع مجالس آسیایی فرصت  رایزنی برای بهتر شدن روابط اقتصادی بین  کشور ها و گسترش انواع همکاری ها با توجه به سنخیت  کشورها با یکدیگر است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


کد مطلب: 408995

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/408995/مجمع-مجالس-آسیایی-تلاش-های-خوبی-ایجاد-فرصت-های-تجاری-علمی-فراهم-کرده

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com