تاریخ انتشارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
کد مطلب : ۴۰۸۹۹۰
اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال نماینده رهبر انقلاب در سوریه وارد فرودگاه دمشق شد.
۰
plusresetminus
ورود اولین کاروان رسمی زائران ایرانی به سوریه
به گزارش بلاغ، اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال آیت الله طباطبایی نماینده رهبر انقلاب و تعدادی از مسئولین سوری و ایرانی وارد کشور سوریه شد.
طی این مراسم آیت الله طباطبایی ضمن خیر مقدم به زائران بازگشایی مسیر زیارت و امنیت موجود را مدیون خون شهدای مدافع حرم دانست و گفت: هشت سال پیش داعشیان در کوچه‌های اطراف حرم حضرت زینب (س) بودند و از ساختمان‌های اطراف حرم زائران را به شهادت می‌رسانند، اما اکنون ما باید صد‌ها کیلومتر آن طرف‌تر برویم تا بوی نحس آن‌ها را حس کنیم.

وی ادامه داد: یادمان هست که وقتی هشت سال پیش در ایران گفتند که حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه س در خطر است، چقدر از جوانان و هیئتی‌ها آمدند و به مسئولین می‌گفتند که اجازه بدهید تا ما بسوریهرویم سوریه و از این حرم‌ها دفاع کنیم.
آری آن‌ها آمدند تا کسی نتواند به حرم حضرت زینب (س) جسارتی بکند و من به عنوان شاهد می‌گویم که طی این سال‌ها حتی یک لحظه هم پرچم گنبد حضرت زینب (س) نیم افراشته نشد و این از برکت خون شهدا است.

تولیت مصلی حرم حضرت زینب (س) گفت: آن روز‌ها آن‌ها می‌خواستند که اثری از حضرت زینب (س) نماند، اما امروز می‌بینیم که آن‌ها رفتند، اما حضرت زینب (س) ماند و این تحقق آن جمله حضرت زینب (س) است که می‌فرماید: بخدا قسم که نمی‌توانید نام ما را از بین ببرید.

آیت الله طباطبایی در ادامه با اشاره به نکاتی گفتند که اکنون در سوریه، با عزت از نام حضرت زینب (س) یاد می‌شود و این نام از با عزت‌ترین نام‌ها در سوریه می‌باشد.

شایان ذکر است که ثبت نام کاروان‌های زیارتی سوریه تحت نظارت سازمان حج و زیارت از نیمه آذر ماه امسال آغاز گردیده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آینده سیاسی فرقه ترامپ
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۲
کیف هسته‌ای چیست؟
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰