تاریخ انتشارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۴۰۸۹۶۵
دیده بان حقوق بشر از نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن که وابسته به امارات است، خواست شهروندان بومی یمن را که خودسرانه بازداشت یا در اختفای اجباری نگاه داشته‌اند، فورا آزاد کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیده‌بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که در ماه‌های قبل از امضای توافق‌نامه ریاض ( میان دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب یمن) نیروهای متعلق به شورای انتقالی حداقل ۴۰ نفر از جمله یک کودک را در استان جنوبی عدن به طور خودسرانه بازداشت کرده یا ربوده‌اند.
به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، این سازمان در گزارشی تاکید کرد: «فقط پانزده نفر از این ربوده شدگان یمنی در سپتامبر گذشته پس از اینکه دو هفته یا بیشتر در بازداشت بودند، آزاد شدند.»
در گزارش دیده‌بان حقوق بشر آمده است: «نیروهای امنیتی وابسته به دولت منصور هادی که مورد حمایت عربستان هستند و نیروهای امنیتی متعلق به شورای انتقالی جنوب که وابسته به امارات هستند و بر اساس توافق ریاض با هم ادغام خواهند شد، باید فورا کسانی را که خودسرانه بازداشت یا اختفای اجباری شدند، آزاد کنند.»
در این گزارش تاکید شده است: «باید به قربانیان این تخلف نیروهای شورای انتقالی جنوب غرامت پرداخت شود و مسئولین و عوامل آن هم مجازات شوند.»
«مایکل پیج» نائب رئیس حوزه خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر گفت: توافق ریاض به مشکل مزمن نیروهای امنیتی( دولت منصور هادی و شورای انتقالی) در برخورد بد و توهین آمیز با ساکنان بومی و مصونیت ماندنشان از مجازات نپرداخته است در حالی که طرفین توافق باید شروع به اعتمادسازی مجدد کنند. بخصوص که این اعتماد به دلیل تخلفات دستگاه های امنیتی شورای انتقالی  و دولت منصور هادی از بین رفته است.
دیده‌بان حقوق بشر در گزارش‌های سابق خود هم تاکید کرده است که امارات به صورت خودسرانه در جنوب و شرق یمن اقدام به بازداشت و شکنجه و قتل عام یمنی‌ها می‌کند و باید درباره  وضعیت زندان‌های سری خود در یمن توضیح دهد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما